Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zmena napajacieho napatia a prudu v nb

vcera mi defintivne odisiel konektor na napajani nb. kedze nemam iny a zohant taky isty bude problem zobral som napajanie zo stareho nb a pouzivam to (zatial na dobijanie ale uz som na tom aj robil).
povodne napajanie je 19V (3.42A) nove napajanie ma 20V (6A). myslim ze tolerancia napajacieho napatia je este v pohode skor ma zaujima co spravi s tym ten zvyseny prud. nb ma na doske podla napatovy stabilizator ale nemoze ten zvyseny prud poskodit nb nejakym sposobom?

Řekl bych, že posouzení měkký/tvrdý zdroj (napětí) se dělá podle vztahu vnitřního odporu zdroje a odporu zátěže (Ri<<Rz - tvrdý zdroj, Ri>>Rz - měkký zdroj). Pojem tvrdý proudový zdroj slyším poprvé, neříkám že neexistuje, jen jsem to nikdy neslyšel.

Ale nezdá se mi ta myšlenka: "tvrdej zdroj proudu" je dobrej, když zdroj do obvodu "tlačí" 6A a zátěž "si řekne" o 3A, to mi fakt moc nesedí. Spíš bych to chápal radši jako napěťovej zdroj s proudovým omezením.

Nebo je to jinak?
Pavel