Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Adresy a tipy pro online nákupy v zahraničí

Prosím všechny, co mají zkušenost s online nakupováním v zahraničí o přidání praktických tipů a adres obchodů. Poradňáci sobě...

Rozhoupal jsem se k online nákupům v zahraničí (USA, Čína). Zřídil jsem si k tomu Paypal účet (návod: http://pc.poradna.net/article/view/26-bezpecne-naku py-pres-internet-v-zahranici-paypal ). Zatímco platba bankovním převodem mi trvala 7 dní (ČR - USA), platba přes Paypal je vyřízená (realizovaná) doslova za pár minut, vyzkoušeno ČR - USA, ČR - Čína.

Jestliže obchod nedodává zboží do ČR/SR, lze využít zásilkových služeb, např. www.zasilkovasluzba.com nebo www.shipito.cz (obě umožňují i asistované nákupy).

Dobrá zpráva: od prosince 2008 je zvýšen limit pro bezcelní dovoz (ne libovolného!) zboží pro ČR a SR z 22 EUR na 150 EUR.

Pár eshopů z USA:
www.amazon.com (hlavně knihy)
www.buy.com
www.bestbuy.com
www.ebay.com (nové i použité zboží, aukce)

Pavel

...dík za podrobné informace, určitě se mi to bude, v budoucnu hodit.
A když tě to nebude obtěžovat, hoď jsem ještě pár imformací, až nějaká dodávka dorazí.
Občas posíláme zásilku do Englicka /syn tam pobývá/, a někdy je to tam za 3 dny, někdy až za 7.
A potom se dozvíš, že to dostal poštovní holub, a ten parchant, s tím šel pěšky. - srandičky

Naposled mi přišlo zboží z Hongkongu, slevy jak prase oproti USA a Evropě.
Platit jde přes PayPal, netbanking (ne embossovanou kartou)
nebo přímo v korunách na kterékoli pobočce HSBC bank u nás.

http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/u ltimate-style-8gb-steel-mp4-player-watch-18-inch-sc reen/

Jejich jednání bylo bez chyby, cenu na balíčku sami snížili na 50% ceny
a ještě zatrhli "Gift". Až se s tím naučím narábať, napíšu krátkou recenzi.
Vlastně se mi ještě nestalo, že by se mnou jakýkoli netový obchod vydrbal.

To je náhodička, já taky objednal na Chinavasion.com (akorát jsem si myslel, že je to Čína, a vida: on je to Hong Kong). Ale zatím mi nic nepřišlo, takže jsem v naději.

Cena za dopravu, nebyla moc drastická? Já si to nechal poslat do Států a až toho budu mít víc (služba Shipito.cz), nechám si to poslat do ČR. Důvod: doprava do USA byla asi 2x levnější než do ČR.

Pavel

Tak to je divný, nevím, kam jsem teda koukal, ale zdálo se mi to kolem 60 doláčů. Fakt divný.

Jak ti to přišlo domů? Normální oznámení "máte na poště..." či přes nějakou jinou firmu (DHL, ...)?

Pavel

Spletl jsem se, u chinavasion.com jsem zboží procházel, ale u nich jsem nákup neudělal. Bylo to jinde.

Pořád mi vrtal hlavou ten rozdíl v poštovným (ty cca 6 USD a já cca 60 USD).

Omlouvám se za mystifikaci.

Pavel