Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký program na tvorbu webových stránek

Jaký program byste doporučili pro začátečníka na tvorbu webovek. Zatím jsem to dělala podle Jak psát web a po 2 dnech usilovné práce mi řekl kamarád který tomu trochu rozumí, že je to příšerné, což má asi pravdu ale už mi nedovedl poradit, který program bych mohla použít aby to "trochu vypadalo".

Pokud to děláš podle JPW, tak asi píšeš rovnou kód. Nezáleží jaký máš program. To můžeš mít třeba i Notepad. "Jak to bude vypadat", záleží pouze na tobě. Žádný program to za tebe neudělá.
Otázkou ale je, v jakém programu se dobře dělá. Když jsem dělal první pokusy s HTML, neuměl jsem kód natolik, abych dokázal vytvořit celý web pouze psaním kódu, takže jsem používal Namo Web Editor a postupně více a více dělal v PSPadu.
Škoda, že jsem v kódu nedělal hned, odpadl by mi různé "hádanky", jak něco udělat.
Namo Web Editor jsem neměl puštěný ani nepamatuji, používám už pouze PSPad. Ale nezavrhuji jej. Editovat třeba jeden sloupec ve velké tabulce bude jistě pohodlnější v něm.

já používal v začátcích kdysi Golden HTML Editor záleží pak na tom, jak je člověk pokročilý zda mu lépe vyhovuje okamžitá kontrola co udělal se spoustou plug-inů nebo jen se zkratkami na tagy css styly. Jsou také i různé redakční systémy, navolíte vzhled podle šablon vylepšíte je třeba tím že v Xaře http://xara.mokry.cz/?PHPSESSID=3dc7f90650280a446c 8e295db19f5f9c#download si uděláte navigaci. Uvolnili zdarma na cd časopisu chip starší verze. Spousta dalších programů je free třeba www.webgen.cz (do určitého počtu položek zdarma) má rozhraní podobné tabulkovému editoru. Fakt záleží na tom zda se tím chcete jen bavit a něco si udělat pro radost nebo to dělat profi. Když se trochu naučíte psát v kódu skončíte stejně v notepadu.

Jo přesně něco takového hledám, nějaké šablony aby to vypadalo profesionálněji, nehodlám se tím živit prostě mě to zaujalo a chtěla bych si udělat opravdu hezkou stránku svoji firmičky jen tak pro radost, určitě bych si mohla zaplatit výrobu stránek ale já jsem zatoužila se to naučit.Ještě jsem se chtěla zeptat na program Macromedia studio jestli taky něco takového umí.

Hafo free šablon najdeš např. na
http://www.freelayouts.com/templates/display/templ ates/25?order=dlnum
Redakční systém United-Nuke můžeš omrknout na
united_nuke
kde je pouze základní instalace s jiným vzhledem.
Jinak také záleží, co od těch stránek své firmičky očekáváš.
Když redakční systém, jsem propagátor RS2. Domovská stránka je na
rs.reality-show.net nenech se zmást tím, že tam píše pro blog. Dá se využít i jinak.

Možná to ten kolega myslel jinak. Ne přímo zpracování stránek, ale obsah. Kromě pár obrázků a jedné věty jsem tam nic nenašel (marque nepočítám).
Možná by to chtělo více informací.
K čemu onen podniček slouží (obyč. hospůdka?)
jaké zde bývají služby, produkce atd.
vybavení (jak velké stoly, boxy atd.)
adresa - mapka
otevírací doba
co a za kolik se nabízí
případně ceník

Každopádně bych vyhodil jezdící text a ty různé blikací atd. věci.
o jezdícím textu jsem jednou napsal:

...Docela by mě zajímalo, čím přitahuje jezdící text <marque> začínající webotvůrce. Možná tím, že je velmi snadné udělat nějaký ten pohyb. Navíc člověk to vidí, kam se podívá a může mít pocit, že je to děsně profi. I já jsem ho chvilku měl na jednom ze svých prvních webů...
celé je to na:
http://www.obcasnicek.nazory.cz/rs2/?text=23-magic ky-jezdici-text-a-quot-hejbaci-quot-obrazky

Zkus si na webu najít podobné stránky a omrkni, co tam tak mají.
Pokud to bude v mých silách (hlavně znalostech), rád ti s tím pomůžu.

Jasně máš určitě pravdu, už se chystám na mapku a další informace ale asi začnu nějak jinak aby to mělo ucelený ráz, něco se mi líbilo zkusím to najít.:))Tak tady to se mi moc líbí ale asi to nebude zrovna jednoduché a asi to nebude tvůj šálek kávy, sice se tam kde co hejbe ale je to podle mě celkem vkusné a pro daný typ podniku vhodné

www.k5relax.com/