Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dostat windows Xp do notebooku???

Dobrý den všem mám problém s tím jak dostat Xp-čka do notebooku.Jak už to tak teď je skoro u všech nových notebooků nejdou tam nainstalovat jiné windows než Vista.Nicméně tuším,že je nutné nainstalovat na můj notebook nějaké drivery pro windows XP,ale problém je že nevím jaké ,kde je seženu a jak je tam nainstalovat tak aby po přeinstalování vše šlapalo jak má.Mám notebook ASUS F5Z series ,konkretně ASUS F5Z-AP009C QL60 .Byl byl moc vděčný za jakoukoliv radu popř.přesný návod.

Kontakt:
elchupacabra@seznam.cz

Bylo to tady mnohokrát, stačí hledat. Stručně shrnuto :
1. Zjistěte si na stránkách výrobce, zda jsou k dispozici ovladače pro XP (bez nich to nemá cenu zkoušet).
2. Je potřeba nějak zprovoznit SATA disk, aby jej instalace XP viděla. Nejčastěji se přepne režim disku v BIOSu na IDE nebo se upraví instalační CD Windows tak, aby obsahovalo patřičný ovladač pro SATA řadič notebooku, lze je také dodat v rámci instalce z diskety (ale to nefunguje se všemi USB floppy mechanikami).