Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ako zariadit aby sla executable ako service na servri?

ok takze majme server na ktorom bezi softik ktory umoznuje tlacit do pdf. cize administrator sa logne na server, pusti sa softik a uz je dobre uz uzivatelia mozu tlacit do pdf ked sa cez remote desktop prihlasia na server... ALE ked restartneme server a nenalogneme administratora tak to bohuzial nejde (pochopitelne nepustili sme utilitku)

cize to co potrebujeme je spustit toto exe. problem je ze ono exe vyzaduje admin prava a teda ho nemozem dat do login scriptu pre jednotlivych userov. cize riesenie - poslat ho ako sluzbu, kedze sluzby sa na serveri pustia aj ked sa admin nenaloguje

toto vsetko chcem bez akejkolvek 3rd party aplikacie

ako na to?

no sorry ze pisem do vyrieseneho fora, ale OO preto nie lebo miestni su microsoft-friendly a ucit/instalovat im oo och nie. no niesom tu od toho aby som im vravel co maju robit, ale skor aby som robil co mi vravia... mozno ked neskor postupim vo firme navrhnem linux migraciu :)