Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Výběr pevného disku

potřeboval bych tichý (ale skutečně tichý) disk. 160GB pro DFI nf4 ultra s fortronem, tak asi sata II, pokud je to blbost tak mi to rozmluvte (to sata II) na rychlosti až tak nefičí v budoucnu by to mělo jít do raid 0+1, až budou peníze na druhý. diky za názory . Jo a v cenové relaci okolo 2300Kč.

[mod]Upraven název threadu: "hd" --> "pevného disku" (L-Core)[/mod]

Podle mě by sis měl přečíst megatest disků dva díly branch.jsp
problémy (viz odkaz) SATA2 s nforce4 a s disky Hitachi a Maxtorem jsem na nf4 skutečně viděl. Takže v podstatě pokud chceš sata2 tak ti zbývají WD a Seagate, Seagate menší disky jak 200 v SATA2 myslím nedělá a WD dělá SATA2 už od 80GB tak asi WD a na nějaký výběr "skutečně tichého disku" můžeš zapomenout protože ti zbyla jen jedna značka :-D. Jinak já doporučuji seagate (sata1). Tichost se vysvětluje v textu hrozně blbě - jedině slyšet např. při provozu

Tak to jsem si asi hodně navymýšlel :-( diky, recenzi přečtu a pokud jsou s tím takové problémy tak klidně i SATA I. Někde jsem četl že ve spojitosti s fortronem nějaké disky pískaly ale už nevím které.

"Skutečně tichý" HDD najdeš dost těžko, obvykle opravdu tichý disk
zase pokulhává v jiných parametrech, to bys musel přečíst hafo recenzí
od různě sponzorovaných recenzentů. Dost dobře vycházejí WD na poměr
tichost / výkonnost v ostatních ukazatelích. Nikde nejsou absolutní špička,
ale nikde nejsou pod průměrem. Ovšem neřiď se testem HDD v časopise Computer,
který používá disková pole od WD, nedivil bych se, kdyby test byl ovlivněn.

tak jsem se nakonec po přečtení všeho možného rozhodl pro Samsung ale vzhledem k chipsetu nf4 ultra nevim, zda není lepší rozhrani SATA. Host se přiklání ze zkušenosti k EIDE Ultra ATA 133, na tom odkazu kde testovali samsungy je to tak na hlučnost Sata/Pata 1:1. http://www.svethardware.cz/art_doc-1B1A2A7BCFF4D0C AC12570C70040367D.html?lotus=1&Highlight=0,SP2514N
takže jsem zúžil výběr na tohle (ačkoliv cenu splňuje pouze jeden).
http://www.czechcomputer.cz/product_compare.jsp?ar tno1=35763&artno2=32812&artno3=32813 je opravdu v této fázi jedno jestli je to 160 nebo 250GB a tisícovka oproti SATA by se taky hodila ale dám na VÁS odborníky a hlavně provoz z praxe.

Já Vám asi nepomůžu, ještě pořád tíhnu k PATA diskům Samsung jako bezkonkurenčně nejtišším a "nejchladnějším" (tedy s AAM na middle). Na svou třídu dosahují slušných výkonů, na současné SATA (nikoliv pseudoSATA) už nemají. Ale otázka je, na co přesně to člověk potřebuje. Např. dva disky PATA Samsung mi poslouží lépe, než jeden Samsung SATA2.

Zajímalo by mě, jestli máte již někdo praktické zkušenosti se Seagate Barracuda 7200.9 ST3200827A - verze 7200.8 v testech nevycházela moc dobře, a to ani v hlučnosti, a na 7200.9 jsem zatím test neviděl (alespoň v češtině). Pokud se mýlím, prosím o odkaz..

Pro Ewinga: ten disk co jsi koupil je Seagate Barracuda 7200.9 ST3250824A - 250GB ?