Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem V Biosu není položka AHCI

Zdravím,

snažím se nainstalovat XP na notas se SATA diskem, tím způsobme, že v Biosu přehodím AHCI mode na IDE, ale ten v Biosu chybí. I integrace SATA driveru přes program nLite se nezdařila. Nevíte někdo jak na to? Díky moc za rady.

Co v BIOSu chybi? Co v BIOSu je? Nieco o SATA?
viz. odpověď na první příspěvek....

Integrace SATA driveru se nepodařila tím způsbem, že opět vyskočila modrá obrazovka. Integroval jsem SATA drivery (obsahující IAAHCI, IASTOR atd.,) do notebooku MSI VR630X-039CZ

jenže ty musíš vědět, jak se integrují drivery a jaký je rozdíl mezi PNP a TXT verzí driverů.

Pro integraci driverů, které jsou schopny podporovat ntloader, musíš volit vždy TXT verzi (tj. tu, která má v adresáři soubor txtsetup.oem

Pak to funguje bez problémů.

"Tak kolegové, jestli někdo bude chtít dát na tento notebook Win XP, tak to lze, ale v první řadě stahnout nový BIOS, přehrát ho, ale POZOR nejde prehrat ve FDosu, chce to nejake butovaci CD, treba Win98 (jsem zkousel ja), nabutovat, pak spustit flash.bat, notas musi byt zapojený na adapter. Po fleshnuti se PC vypne, pak v BIOSu nastavit v záložce ADVANCED nastavit na ENABLED Change the AHCI DID for Linux. Dal nastavit boot z CD/DVD, uložit. Pak uz instalece pujde ;-)"
Ovladače SATA jsou prý v balíku Chipset drivers na webu výrobce.

Ano na jeden ntb od asusu /možná na víc, setkal jsem se s jedním/ je zvlášť bios na XP a zvlášť na vistu. Ale protože tazatel neuvedl o jaký ntb jde tak nevím jestli je to zrovna tenhle případ.