Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OpenOffice x MS Office

Mně osobně přijde OpenOffice jako výborný kancelářský balík, a myslím že vývojáří se snaží, seč mohou...
Pokud jde o akutální verzi 2, bez problémů v ní otevřu i drtivou většinu doc a xls souborů...
MS Office je sice o něco dále, výhodou především jeho velké rozšíření, podstatnou nevýhodou je cena (i když verze pro studenty - 3000kč za licenci na 3 PC, je velice výhodná)..
Co si o "souboji" těchto dvou kancelářských balíků myslíte vy?
Díky za vaše názory, Michal

Používám MS Office XP (legálně zakoupen)
Já osobně kancelářský balík použiju tak jednou za 3 měsíce. Dříve jej často využívala ségra, která prováděla v Excelu různé složité výpočty a podobně (Studentka ekonomické fakulty) a pro ní byl Excel nezbytný. V balících typu OpenOffice by si ani neškrtla - jednou jsem zkoušel ten její XLS otevřít a ani se to v OO neotevřelo.. Nehledě na to, že ty složité funkce v OO vůbec ani obsaženy nejsou.

Jinak na nějakou nenáročnou práci jako občas napsat dopis, nebo udělat a vypočíst jednoduchou tabulku by měl OpenOffice stačit.

Souhlasím, pokud jde o celkové množství funkcí, je na tom MS Office nejlépe.
Ovšem vtěšina lidí jeho funkce ani zdaleka nevyužije,ale prostě - musím mít ten Office, tak si ho zkrátka ukradne.
Mně osobně OpenOffice plně vyhovuje - a výpočty, či grafy, které potřebuji OO zvládne...
Samozřejmě pokud člověk ty složitější funkce nutně potřebuje (či je nutná 100% kompatibilita s MS Office u složitých dokumentů) je Microsoftí varianta na místě.

Porovnavat na zaklade toho jak jsou vzajemne kompatibilni je nejvetsi nesmysl. Ono totiz produkty MS casto nebyvaji ani kompatibilni samy mezi sebou. A to ze nejaka skola vyzaduje pouziti specifickeho softwaru, taky neznamena ze ten druhy software je spatny.
Pokud chces porovnavat, tak si musis najit jine argumenty.

Kompatibilta mezi různými verzemi MS Office je také dosti smutná kapitola.
Velice častý případ je, že si někdo napíše obyčejný dokument ve Wordu XP, chce si to otevřít v práci, kde ale mají bohužel jen 97. A je po legraci...
Chápu, že vývoj jde dopředu, ale nechápu, proč je takový velký rozdíl mezi doc 97/2000/XP..

Jinak,já osobně mám jediný problém s vývojovými diagramy (když je ten dokument ve formátu MS Word a importuji ho do OO)...
Tedy,umístění v dokumentu je obvykle špatně, ale naštěstí to lze upravit rozbitím na jednotlivé objekty a trochu to poupravit(především rozmístění,spoje mezi objekty jsou zachovány)

Proc mluvis o souboji ?
Jsou to 2 kancelarske baliky, ktere si ziji vedle sebe.
Pro spoustui lidi jsou funkce v OO plne dostacujici a MSO nepotrebuji.
Naopak ve statni sprave se MSO pouziva hlavne kvuli moznosti integrace do firemnich systemu. Pomoci Wordu se generuji sestavy, formulare apod. OO ma sice taky sve OLE, ale je s tim spousta problemu (podobne je to i s byvalym balikem od S602)

Ekonomove zase sahnou po Excelu, protoze Calc z OO na nej co se tyka moznosti a jednoduchosti analytickych vypoctu, popr. kontingencnich tabulek apod. zatim nema.

Proste kazdy z tech baliku je urcen pro urcitou skupinu lidi.

Pokud jde o firmy, souhlasím, pokud mají MSO silně integrovány, byl by na nějaký přechod na OO extrémně složitý, mimo to ani k tomu obvykle není důvod.
Já mám na mysli ale především domácí uživatele, když někomu instaluji systém, a chci mu tam nahrát OO, tak často protestuje, že tam chce ten "svůj" Office.
A samozřejmě, má to většinou akorát na psaní dopisů, nebo tabulky, kolik v domácnosti utratí...

Mám obdobné řešení. V kanceláři je MS Office na serveru a ostatní quasiterminálová PC jedou na svých OO. Když je něco potřeba, připojí se vzdáleně k onomu zazobanému serveru, tam si to na MSO vyřídí a vrátí se zpátky ke svým chudým leč poctivým OO.

Problémy s Eulou jsme tady již jednou řešili, teoreticky by měl v jednu chvíli využívat jednu licenci MSO pouze jeden uživatel.

eoreticky by měl v jednu chvíli využívat jednu licenci MSO pouze jeden uživatel.

Já bych to zařídil jako to měli kdysi v počátcích zabezpečovacích zařízení na železnici. Tam když vjel na trať vlak, dostal žezlo které odevzdal v následující stanici. Pak teprve mohli s tímto žezlem pustit do protisměru další soupravu.

Takže u vás ve firmě bych zavedl MSO žezlo, kdo by si chtěl pustit Office musel by mít u sebe žezlo a tím by bylo zabezpečeno že je využívána jen jedna kopie v jeden okamžik.

:-p

Tak ja Open Office používam a tie funkcie a vzorce mi v ňom fungujú všetky, ktoré potrebujem. Aj grafy som s tým robil. Aj diplomovku som v tom napísal. Čo sa týka toho writeru OO sa mi ešte viac pozdáva ako ten mrzák word. Hlavne keď som potreboval vkladať obrázky a nejako ich rozmiestniť na stránke a pod obrázky umiestniť text - Open Office ma vtedy príjemne prekvapil a word sklamal na celej čiare. A ešte len tak na margo veci: keď som v minulosti písal vo worde tak mi zvykla strpnúť ľavá ruka. Ale to asi nebolo tým wordom:-D.