Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AGP graficka karta

Zdravim vas:-) potreboval bych poradit nejakou slusnou grafickou kartu (AGP) ktera by byla dobra na pocitacove hry ;-) v cene do 2000Kč,moc se v tom nevyznam tak bych ocenil vasi radu diky moc ;-)

Hry sa hrat samozrejme daju, pre najnovsie hry asi ale to nebude moc vykonne kedze do AGP sa uz moc nove karty nerobia, ale da sa. Starsie hry bezproblemov.

Dalo by sa zohnat si nejaku 7600GT alebo 7800 radu apod, ale nove sa uz asi nerobia, nove do AGP si tiez mozes pozret ake este maju v shopoch pravdepodobne najdes nejake ATI, ale tam je vzdy AGP-PCIe bridge a je treba pouzivat speci ovladace od vyrobcu karty a nie od ATI a hry mozu blbnut.
Otazka je aj aky je zvysok PC aby si necpal super kartu do PC s moc slabym CPU, a aky mas zdroj (pre vykonnu kartu moze byt nutny silnejsi zdroj)

P.S. dokonca este sa vyskytuje aj nova 7600GT
http://www.alza.cz/msi-nx7600gt-td512z-512mb-d7498 6.htm
Nie je to uz ziadne delo ale IMHO je to jedna z najslusnejsich co sa da este do AGP zohnat.

Prip. novsie ATI
http://www.alza.cz/graficka-karta-asus-ah3650-sile nt-htdi-512m-d103267.htm
alebo
http://www.alza.cz/sapphire-hd-3650-512mb-ddr3-d10 1778.htm
ale mozu byt problemy s ovladacmi v niektorych hrach ako som uz pisal, a pozor na vykon zdroja ktory v PC mas.

CPU - AMD cpu SEMPRON 3000+ 754 BOX 64bit
ZDROJ-EUROCASE zdroj 350W (ventilator 12cm) 20+4 pin
GRAFIKA-http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=3009 1 (doufam ze to je ona:D)
doska nevim co je jsem zacatecnik ale pokud myslis zakladni desku ak to je ASROCK MB K8UPGRADE-NF3 (754,DDR,AGP+PCI,2) ted kdyz si uvedomim na te zakladni desce muzu mit i jine grafiky nez AGP ? :D PS:ty popisy ten komponentu jsou tak jak je mam v papirech kdyz sem je kupoval...diky :)

jo a jeste v papirech kdyz sem kupoval grafiku je psane:VGA Excalibur 9550,128 MB DDR/128b,TV,DVI,heats to by mela byt ona :)

Mas tam len AGP (ten cierny, neze nacpes grafiku do zlteho lebo bude pyrotechnika :)
No nie je to ziadne delo ten PC ale dalo by sa, s lepsou grafikou si v hrach polepsis. Tie co som daval linky. Ale ten zdroj to mozno neutiahne, eurocase je katastrofa. Nejaky slusnejsi (fortron, seasonic, apod) by to chcelo aspon 350ku lepsie 400ku.

Kazdy rika to iste. Na ATI som ta upozornoval. Tie linky som dal len pre uplnost ze co je na trhu - keby si chcel silou mocou co najnovsie (ATI) a keby si nahodou mal rad adrenalinove sporty :-) Ked chces minimalizovat riziko problemov tak radsej tam daj Nvidiu (napr. tu 7600 na ktoru som daval link, apod)

Radsej nejaku nvidiu napr. tu 7600GT, za ATI nerucim (! pisal som to vyssie).
Inac mohol by si sa poobzerat aj po bazaroch, aj napr. po 6800GT apod. prip aj 6600GT je pouzitelna este akotak (ale menej vykonna ako 6800), ale v bazaroch mas riziko ze kupis vadny/blbnuci kus.

Inac ked mas malo penazi mozes pouvazovat aj o ATI x1650 do AGP, je menej vykonna ale mozno ti bude stacit aj ta. Ale ATI na tu dosku je trochu risk nemusia ist vsetky hry korektne. Zdroj by som na tvojom mieste kupil v kazdom pripade, u eurocase je nutne sa kazdy den ist modlit do kostola nech este par dni vydrzi :)

V tom případě tu ATI nekupuj, to budou vyhozený prachy. Důvody jsou dva:
- VIA chipsety se neměly moc rády s ATI kartama
- nové ATI karty do AGP používají převodní můstek (PCIe -> AGP), díky tomu jsou poněkud nespolehlivé a problematické. Mohl bys zaplakat.

A pokud nechceš vyhazovat prachy, tak nic nekupuj, to je nejjistější ;-). Ono totiž kupovat novou grafárnu do starýho šrotu je vyhazování peněz. Zvláště, pokud máš procesor Sempron.

Tak to ja som presne opacneho nazoru. Pri normalne chladenej bedni (predpokladam aj nejaky pomalobezny vyfukujuci vetrak vzadu apod) je to OK a cloveka neprivadza do sialenstva hluk horsi jak v raketoplane pri starte :-)

P.S. v pripade problemov sa da vhodne umiestnit nejaky slusny tichy vetrak do bedne aj niekde k pasivu, a nie je clovek odkazany na proprietarny nevymenitelny original vysavacovy minivetracik :-)

Áno. súhlasím ak:

Pri normalne chladenej bedni (predpokladam aj nejaky pomalobezny vyfukujuci vetrak vzadu apod)

Ja mám podobnú zostavu /skoro to isté ako cyby/, ale grafiku mám Geforce FX 5500.
A ja Ti ani neviem, že ju mám - je taká tichá, že sa divím tomu "originál vysavačovému minivetráčiku", ktorý tam je, že ma ešte nepriviedol do šialenstva....:-)

ale FX5500 to je nejaka nizkovykonna ne na hry, nie? To sa uchladi aj niecim malym. Ale vykonnejsie grafiky na hry, s malym vetrakom maju vysavac.
Za druhe kazdy ma ine naroky na hluk. Ja mam napr. PC pri ktorom by som pocul aj komara, kazdy 4cm vetrak by tam bol jak pestou do oka.