Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nároky na Skype?

Mátina používá na svojem PC program Skype. Věčne si ale stěžuje, že jí to občas koktá a zvuk z protistrany vypadává.
Přitom píšou, že skype v pohodě jede i na 64k lince.

Připojení je 500/150 kbps. Sice je puštěn i P2P klient, ale s omezením na 350 kbps, takže 150 kbps download zůstane volných, tak samo i 150 kbps pro upload.
Tak jaktože to občas vypadává? Protistrana má net od Karnevalu 2Mbit..

Ale prd.Už jsi na živě řešil že ti nejede jakési inet-rádio a furt se oháníš těma rychlostma.Ztrátovost má být nula a vyzkoušej si to pingem s parametrem velikost paketu ping -l 64000 a pošli si to na AP. Budeš čumět na drát teda na bezdrát co máš za šmejd net.

Že mi nejelo internetové rádio není chyba na mojí straně. Jak už jsem jednou napsal, tak i žák 2.třídy ZŠ musí poznat, že 128 je méně než 500.
Nebo pokud si někdo myslí, že aktuální rychlost připojení je nižší než 128, tak jak mi vysvětlí, že Internetový archív ČT co má bitrate 401 kbps jede naprosto bez výpadků a sekání?

Tím AP je myšleno jako co? optické pojítko spojující náš barák s "retlanslační stanicí"? Nebo snad mikrovlný spoj od retranslační stanice do páteře ISP?

AP je myšlena třeba brána co máš v nastavení internetu. Nebo můžeš zkusit pingat na dns. Že papírově je 128 víc jak 500 to vím, ale Ty jsi doteď nepochopil že parametry připojení /ztráta, ping,propustnost linky/ k internetu se mění. Představ si ten darebák co Ti nacpal těch pět ip adres připojil i ostatní v tvém okolí takže se připojení může měnit i na základě toho jak sousedi tahají.

Tak napíšu že Ping na bránu.
Tady uvádím výsledky:

Statistika ping pro 82.209.27.xx:
Pakety: Odeslané = 4, Přijaté = 4, Ztracené = 0 (ztráta 0%),
Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:
Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Průměr = 0ms

Nevím proč si mám pingat bránu když stejně brána je připojena k PC Ethernetovým kabelem, tak je logické, že to nebude víc než 1 ms..
Pokud bych měl pingat ten router který je na druhé straně optického pojítka tak výsledek už je pochopitelně horší:

Statistika ping pro 62.129.43.xx:
Pakety: Odeslané = 4, Přijaté = 4, Ztracené = 0 (ztráta 0%),
Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:
Minimum = 10ms, Maximum = 13ms, Průměr = 10ms

Sousedi a ostaní klienti by měli mít vliv pouze na ping ne? Rychlost do NIXu má ISP 2 Gb/s což mi připadá pro těch tří tisíc klientů nebo kolik mají dostatečné.

Štveš mě, že se nesnažíš nic řešit sám a jen prudíš okolí. Dost bych se divil, kdyby sis uměl sám utřít pr*el.
Že máš P2P omezené na 350 vůbec nic neznamená, a to ani v případě, že máš linku garantovanou a stabilní. Záleží totiž hlavně na tom, jakým způsobem je to omezeno. Omezovače přímo v P2P klientech stojí za starou bačkoru! Rovněž to může způsobovat druhé PC v síti, a to tam ani nemusí nic extra běžet (stačí pokus nějaké aplikace o stažení updatu, načtení objemnější webové stránky apod.). Možností je velmi mnoho. [ideální by bylo sledovat skutečný tok dat na routeru]
Též není od věci si zkontrolovat systémové prostředky. Při telefonování Skypem otevřít taskmgr, seřadit si procesy dle vytížení CPU a zírat! Pokud se výpadek projeví v okamžiku, kdy CPU dosáhne sta procent, jsi doma.

P*del si utírám sám asi od osmi let :-)
Snažím se problémy řešit sám, ale často mi příjde jako jednodušší poptat se ostatních.
Já sám s tím jsem tak trošku bezradný. Dostatečná šířka pásma pro Skype - tu mám. Těch 150 kbps by mělo stačit. Třeba net radio 128 kbps i v takovém zatížení (P2P+Skype) jde naprosto bez závad (pokud teda zase nemaj výpadky provozovatelé toho rádia)..
A k výpadkům na Skype dochází nepravidelně. Třeba já na svém PC nebrowsám ani nestahuji a mamce to 3x do minuty vypadne. Pak je hodina klid a jede to naprosto OK a můžu i já i ona na svém PC ještě prohlížet WWW stránky a přijímat soubory přes Skype paralelně s probíhajícím hovorem a k tomu ještě stahovat na P2P s rychlostí 350k.
Kdyby oba účastnici neměli veřejnou IP tak bych si řekl je to tím - supernody nemají dostatečnou konektivitu.