Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem repro 2.1 vs 5.1 k PC na hry a filmy ?

mam v plane kupit tieto repro:
logitech 2.1 http://www.alzasoft.sk/d48616/18843342/logitech-x-2 30-2.1-32w-rms.htm
genius 5.1 http://www.alzasoft.sk/d59520/18843343/repro-genius -speaker-sw-5.1-1000w-subwoofer-+-5-sat.htm

k hraniu hier a pozeraniu DVD. treba brat do uvahy moju izbu, kde budem raz za PC a filmy budem kukat z postele.
http://img278.imageshack.us/img278/4379/untitled1lg .jpg

oplati sa v tomto pripade ist do 5.1, resp daju sa umiestnit satelity tak, aby v oboch pristrojoch bol priestorovy efekt?
alebo je lepsie ist do 2.1?

som limitovany cenou, ine repro neodporucat :)

Umístit repro tak, abys měl správné prostorové ozvučení jak na pozici 1 tak na pozici 2 moc dobře nepůjde. Dalo by se to nějak udělat, ale nebude to ono ani z P1 ani P2. Takže tě asi bude čekat kompromis - buď perfektní rozmístění na P1 avšak mizerné pro poslech na P2, nebo to rozmístíš tak, že jak na P1 tak na P2 bude ten efekt "dostatečný" ale zdaleka ne dobrý.

Jinek je to z této stránky jedno jestli 2.1 nebo 5.1 u 2.1 taky nedocílíš správného rozmístění beden - hlava má být vrcholem trojúhelníků jejichž základnou je prostor mezi oběma reproduktory - toto jde splnit pouze v P1..

Kvalitnější zvuk poskytnou ty Logitechy.. Genius i když stojí stejně, tak mají 5 beden (oproti 2mi u Logitechu) a už i podle toho se dá odvodit, že zvukově na tom logitech bude líp - teda pro poslech sterea a hudby. Otázkou je jestli preferuješ kvalitnější zvuk pouze zepředu, nebo mermoci chceš mít zvuk ze všech stran, ale za úkor horší kvality reprodukce.