Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalace windows xp

Zdravim, opet mam problem pri preinstalaci windows, spoustel sem v tune up kompletni vycisteni pc, defragmentaci a takovy ty kraviny no a po dokonceni se mi restartoval pocitac a po nacitani loga windows se mi uz neobjevili uzivatelské ucty, nouzovy rezim nefunguje, obnoveni systemu mam vypnuty a tak sem to chtel preinstalovat. no a po bootvání souborů z winXP cd tak mi napise chybu ze chybí soubor ntdll.dll, disk uz mam sformatovanej ale at to zkousim z jinyho cd xp porad to nejde, mam na cd ty utility hirens boot cd a ultimate boot, nevite jestli by mi nejakej programek na nich nemohl pomoct? díky moc

Ked ti pise ze chybi ntldr, tak nebootujes z CD ale z harddisku.
Nastav si v BIOSe boot z CD, mackaj klavesu vtedy ked to pise "pre boot CD zmacknut klavesu..." a ked to na klavesu nereaguje a mas USB klavesnicu, tak si zapni v BIOSe USB legacy support. Alebo vymaz ten disk kompletne pomocou utility killdisk (mas ju tusim aj na ultimate boot cd), staci zmazat prve sektory (spustit mazanie nechat 10sekund mazat a potom zmacknut Esc) a restartuj, potom to nebude chciet po tebe mackat klavesu.

P.S. a oprava tebe chyba ntdll.dll, nie ntldr? Tak v tom pripade mas blbe instalacne CD, alebo HW problem (s CDROM, RAM apod). Ale aj tak skus najprv to co pisem vyssie.

killdisk maze disk. Jak si prosimta dosiel k tomu ze zmaze BIOS? BIOS neni na disku.

A si si isty ze pise "chybí soubor ntdll.dll"? Nepise nahodou trochu nieco ine? (napr. ze error 0x00neco v ntdll.dll?
V tom pripade mas nejaky HW problem, napr. s MB alebo diskom alebo RAM (spust tam memtest86 z ultimate boot cd a nechaj to par hodin testovat), alebo nieco blbo v BIOSe (skus defaults)
P.S. ten killdisk mozes skusit tiez nech mas istotu ze disk je cisty.

takze presne to pise toto STOP: c0000221 Unkown hard error \systemRoot\system32\ntdll.dll myslem sem ze to znamena ze chyby nebo ze je poskozen, ale ani po vymazani celeho disku killdiskem a nastaeni biosu do default se nic nezmenilo

jenomže ja to vubec přeinstalovat nemuzu, zkoušel sem z jinyho cd a porad to pise stejnou chybu, linux ale rozjedu bez problemu. s tim notebookem nikdy problemy nebyli a zda se mi blbost ze by ten disk byl poškozenej, stalo se to po tom vyčištění tuneUp utulites, myslíte že ten mohl disk poškodit??

buch to samy

pěkný popis chyby nebo toho co to nedělá.
ale je nemoudré svůj problém lepit do cizího vlákna, on ten původ chyby nemusí být stejný, přestože to předtím "fakalo fakalo".
jestli se ti chce řešit proč windows nenabíhá, napiš co přesně vidíš jako poslední nápis na monitoru, a co jsi s tím předtím dělal.

No včera jsem si trochu pohrával s directama a pak mi přestali fungovat a nešli nainstalovat, říkám si:"Inu, tak stejne uz jsem dlouho neformatoval... Tak jsem si pustil partion magic zformatoval disk, pustil instalaci winXP ale nikam se nedostanu... modra obrazovka a napis
Stop : c000021 unknown hard error \ systemroot \ system 32 \ ntdll.dll

Spust instalator, mackaj klavesy tak aby si urobil NOVU instalaciu (a nie opravit ani nic podobne), vyberes oddiel a tam mas potom aj formatovanie. Ked to pise nejaku chybu tak napis kedy presne pise instalator chybu (v ktorom kroku presne a co si dovtedy v instalatore mackal) a jaku chybu presne.

P.S. a ked uz mas ten partition magic tak skontroluj ze je prvy oddiel primary, a ze ma priznak aktivny (active).
Ked to nezvladnes tak alternativa je v instalatore zrusit syst.oddiel a vytvorit nanovo, prip. lepsie zrusit vsetky oddiely a vytvorit nanovo (v tom pripade prides o data na ostatnych oddieloch, ak si nejake dalsie oddiely mal).