Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nefunguje mikrofon na skype

;-)Ahojte, Nevím jestli jsem to zařadila do správné rubriky, takže mě nebijte jestli to tu nemá co dělat. Vím že toto téma už tu bylo omílané tolikrát dokola a věřte že jsem to tu všechno poctivě pročetla než jsem se rozhodla přispět svou troškou do mlýna.:-)
takže o co jde: mám nově nainstalovaný skype koupila jsem si sluchátka s mikrofonem, ale už s tím bojuju 3 dny a nemůžu spustit mikrofon. Sluchátka jdou normálně. Skypem to není, protože jsem na radu kamarádů vyzkoušela 3.0, 3.8, a 4.0 a všude to bylo stejné. Mikrofon zaručeně jde, win ho bere a na záznamu zvuku se mi to přehraje, ale skype mi ho vypne jakmile zabloudím ve skypu na nastavení.Při volání taky nejde. Jakmile ale vypnu nastavení, tak se mikrofon zas rozjede. V ovládacích panelech mám všechno zapnuté, mikrofon aktivní, slyším se jak dýchám, ale při testu hw zvuku se nic neděje. Vše mám na max. Můj problém vězí asi v tom, že mám neaktivní políčko "upřesnit nastavení" v menu možnosti a to jak v hlasitosti tak v záznamu, tudíž ani nemůžu zaškrtnout zatržítko "Mic Boost". v nastavení zvukovky mám přepnuté na sluchátka,mikrofon zapnutý, ale na zvuk nereaguje.Zkoušela jsem vyměnit ovladače,ale nic se nezměnilo, tak jsem vrátila ty původní. Měla jsem tu učitele informatiky ale ten mi taky přiznal že neví co s tím. Všechny rady co jsem tu o tom našla jsem už vyzkoušela a žádná změna.
A co že to vlastně mám za mašinku:
počítač:AMD Athlon 64 X2 Dual Core processor 4200+ , systém: microsoft win. XP Profesional 2002, M2N-SLI, ovladač C-Media 6501 sound device.
Nevím co by Vás ještě zajímalo, takže pro další info mi napište, protože se v tom zas až tak nevyznám co je důležité. Pokud budete potřebovat screen taky napište, není problém.
Rozhodně budu vděčná za každou radu kterou jsem ještě nezkoušela (jestli taková je) a předem velmi děkuji.

Zkusil bych tedy zadat hlasitost mikrofonu ručně podle tohoto návodu:

Now you shall check your voice by doing Skype call <<echo123>>
Here you can monitor, record, (mirror) your own voice via VoIP.
Now check in
config.xml
You need to select "show hidden files" in folder options
To be found in
C:
Documents and Settings
Your profile name
Application Data
Skype
Skype User name

In CALL you shall find this entry
in line 6 it should look like this
<MicVolume>255</MicVolume>
255 is max volume - Value "0" and "256" are equal = mike volume OFF
Save
Restart Skype

http://forum.skype.com/lofiversion/index.php/t2676 5.html

Posím moc o pomoc, potřebovala bych to rozjet a nevím si s tím rady, když nemám ten řádek v nastavení skype, tak to asi nepojede...Nevíte jak to zpravit? Pomohly by jiné ovladače? A které? Zkoušela jsem už realtek, ale asi to neumím spustit, protože se mi to sice stáhne a nainstaluje, ale nefakčí... Nebo to spíš asi nebere moje zvukovka. Fakt jsem zoufalá. Kupovat nová zvukovka se mi nechce-jsem na MD a tak nějak si to nemůžu dovolit, navíc se mit o zdá zbytečné když mi to jinak šlape....
Předem moc děkuju za radu.

Pokud mi nic jinýho nezbude, tak to budu muset taky tak vyřešit, ale předtím byh chtěla vyčerpat všechny možnosti, protože jinak jsem zatím neměla skoro žádný problém. Ještě teda nevím jestli to hraje roli, ale musela jsem zrušit "při spuštění" ASUS smart doctor, game face a gamer OSD, protože když to bylo všechno spuštěné, tak mi počák načítal strašně pomalu při startu a ikdyž se načetl, tak se restartoval třeba 10x za sebou, vyřešila jsem to takhle a od té doby to šlape.

Dobrý den, tak vám děkuji za vaše nápady jak řešit tuto situaci. mikrofon už mi funguje a za to že nefungoval mohl jakýsi vir, který byl v počáku tak dobře schovaný že ho antivir nenašel. Ale kamarád mi poradil ať si stáhnu malwarebytes a ten mi tu potvůrku našel a zlikvidoval. Od té chvíle se mikrofon rozjel. Takže nová zvukovka by nebyla řešením. Nicméně Vám opravdu děkuji za snahu.