Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenaskočí monitor

Nevim proč ale když mám zaplí monitor a pustim PC tak ten monitor mi píše no signal. Nevíte jak nastavit aby monitor naskočil sám vždy při zapnutí PC.

pokud monitor hlásí že nemá signál tak pravděpodobně není připojen do výstupu grafické karty.
pokud si myslíš že zapojen je a přesto hlásí že nemá signál tak se podívej jestli není povysunuta koncovka od kabelu.
stalo se mi taky že se mi ohnul kolíček u té koncovky takže si toto zkontroluj jako první než se budeš vrtat v nastavení grafiky.

aha tak než jsem to dopsal tak koukám že je to jinak :-) dobře: pokud je monitor detekován a píše že není signál tak je asi nastavena špatná obnovovací frekvence monitoru nebo špatně přetaktovaná grafická karta......nevrtal jsi se v tom?

myslím žes to psal dobře. "no signal" znamená mrtvo, čili třeba uvolněný vga kabel (ale je slyšet že pc bootuje dále).
nebo mrtvá grafická karta, nebo vadný zdroj že se vůbec pc nerozeběhne - klasicky po zapnutí nepípne.

případný "over frequency" nastavený refresh se neuplatní hned po startu během post testů v biosu, ty jsou vidět, teprve až po nastavení grafického režimu windows. ale tazatel by jistě napsal, že s nastavením grafiky něco dělal.

zkusil bych dále smazat nastavení cmos - vytáhnout baterku a bez připojené napájecí šňůry zkratnout kontakty objímky na desce.
po vrácení a zapnutí bych se díval jestli se roztočí ventilátory. pokud jo, v domácí síti bych zkusil po čase ping z jiného pc, nebo pokus o připojení přes vzdálenou plochu (nejde u home verzí). taky by se dal půjčit jiný monitor.

Mám noví PC s monitorem. Ono to funguje ale musim když chci zapnout PC to vychitat a zapnout stejně PC a monitor a to naskočí, když to takhle neudělám tak mi monitor napíše no signál a kontrolka na monitoru zežloutne a PC dále nabíhá bez monitoru. Právě u druhého pc když k němu příjdu a kontrolka na monitoru svítí žlutě a zapnu PC tak monitor sám naskočí.

ptal jsem se proto, že by se zapínal pomalu a grafická karta ho nedetekovala, přitom by však měla choutky zjiťovat co je za typ monitoru na druhé straně.
pokud je problém způsobený příliš hloupou grafikou (dělá to odjakživa?), zkus ještě vyměnit vga kabel jestli nemá zlomený nějaký pin, a ověř start pc bez vypínání monitoru.

Samozřejmě že to dělá odjakživa mám ten počítač asi 10 dní ale je chyba v grafické kartě zkusil jsem připojit jíný LCD monitor a taky nenaskočil. Což mi je fakt divné nemůže to být někde v Biosu?? Dneska když sem se podíval do biosu tak tam bylo: Warning: VGA Graphics card is not guaranteed to opeerate normally. V přeložení: VGA grafická karta není zaručeno, že funguje normálně. Tak nemáte s tímto někdo zkušenost nemůže to být opravdu v Biosu?? Protože je mi divné když ten PC restartuji a rychle poté zapnu monitor tak to běží úplně krásně bez problému.

To se hodí, cos napsal. Toxic je JIMHO od výrobce přetaktovaná,
to by vadit nemělo a možná ta hláška v BIOSu souvisí s možností
zapojení karty do CrossFire, to je asi příliš chytrý BIOS,
který nenašel druhou kartu. V BIOSU se soustřeď jen na grafiku,
nemám tušení o BIOSu tvojí desky, to si musíš pořešit sám
nebo si pozvi někoho, kdo tomu rozumí opravdu, ne jen kecálka.
Nastavení BIOSu je dost důležité.