Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem konflikty MAC adries ?

Doteraz som sa pripajal na net cez Wifi cez PCI kartu, cize vsetky udaje (moja IP, Maska, Gw, DNS) som nabil do Bezdrôtoveho pripojenia v PC. ISP mal odo mna len MACku tej PCI karty.
Kupil som radio Ovis 5460 a v Client mode to rozbeham ked zaskrtnem v Ovisovi Auto Mac Clone (Single Ethernet Client) a na Sietovku v PC naklonujem pôvodnu MACku PCI karty. Takisto vsetky udaje (moja IP...) nabijem do Sietovky.
Lenze zistil som ze hoci mam PCI kartu softovo vypnutu ("svieti" na sedo) a naklonoval som na nu nejaku nezmyselnu MAC (vymyslenu, aj taku co zacina na 00) a dal som jej inu adresu a spustim LAN spojenie s Radiom, tak na net sa nedostanem (asi nejaky konflikt na Routri - Brane mojho ISP).
Musim vytiahnut PCI kartu z PCI slotu na doske a az vtedy mi pojde net cez Ovisa...
Neviete preco to tak robi ? A co mam robit Softwarovo, aby som nemusel PCI kartu vytahovat, ked chcem raz fachat cez Radio a raz cez PCI ?
dik

tak spravca zariadeni - pci wifi - vlastnosti - disable. ani to nepomoze? potom bude nejaka zrada mozno mimo PC, nechapem dost dobre kam to mas pripojene (a preco chces mat tu istu MAC na wifi a na LAN)

P.S. snazim sa len odpovedat na otazku "A co mam robit Softwarovo, aby som nemusel PCI kartu vytahovat?". Odpoved je: viac ako zakazat tu PCI kartu v spravcovi zariadeni (nie v ovladacich paneloch-siet) a restart softwarovo urobit nemozes. Este mozno vytiahnit z nej kabel :-)

ako som pisal (?) nepomaha to.. musim rucne vybrat..
proste mam internet "cez vzduch" ktory ide do anteny, potom kablom do PCI wifi karty.. kedze len tak hocikto sa nemoze pripojit do toho "vzduchu" tak provider mi pridelil IP adresu (a ostatne udaje) a ta IP adresa sa viaze na MAC adresu PCI wifi karty, ktora sa kontroluje na Routri (Brane).
Kedze chem internet aj cez """externu PCI wifi kartu""" Radio Ovislink 5460, tak musim ho "zamaskovat" tak, aby zvonku vyzeral ako PCI wifi karta, cize na Ovisovi som nastavil Auto Mac Clone a na Onboard sietovku som naklonoval tu MACku z PCI wifi karty, ktora je povolena u ISP. To Auto Mac Clone spôsobilo to, ze pakety vyslane z Onboard sietovky neboli prepisovane Ovisom.

U mrkvosoftu ma uz nic neprekvapi :-) To je divne ptz. ak je to disabled po restarte tak by vobec nemala ta karta mat ani PCI resources a teda ovladac by nemal bezat (ako keby tam karta vobec nebola). Takze skusil by som vytiahnut drat, alebo vypnut PC na chvilu (trebars aj z 230V), a potom zapnut, mozno ta PCI-wifi stale pocuva na tu MAC adresu aj ked sa deaktivuje interface s PCI. Dalo by sa samozrejme aj softwarovo to nejak vypnut ale najprv by sa zislo zistit ci to vypnutie na chvilu z 230V pomoze.

Nevím,školy nemám, jak pravil klasik,ale pokud mám síťovku v kompu, PCI wifi bych ani neuvažoval. Koupil bych externí a z ní to píchnul do síťovky. Vždy mi připadá lepší přehazovat kabel ze síťovky a třeba používat dvě IP konfigurace než tohle harakiri.