Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač ruší příjem rádia

Dobrý den
počítač a minivěž mám umístěnou v jedné místnosti, vzdálené cca 2 m od sebe. Pokud při puštěném rádiu zapnu počítač, okamžitě se podstatně zhorší příjem rádia, zvuk se "zašumí", ztiší. Při vypnutém PC mám příjem rádia výborný, bez problémů. Jedná se o minivěž Thomson, signál příjmám na kabel dodaný s věží, je volně natažen za skříní. Vlastním počítač s deskou ECS K7S6A, + Athlon 1800. Věž nemá vstup na externí anténu, takže tímto problém vyřešit nemohu.
Setkal jste se s tímto někdo, nevíte, co by pomohlo?

Děkuju předem.....MOSQUITO

To je bezne, rusit mozu signaly na kabloch ktore idu mimo skrine PC, hlavne monitor ak nie je tieneny kabel, ale mozu aj ostatne periferie. Alebo nemas dobre uzemnenu skrinu PC (napr. ak je zapojena na predlzovacku robenu na kolene a zle).
A moze treochu rusit aj monitor a nie samotne PC, monitory totiz nemavaju moc odtienenu elektroniku.

P.S. a ak mas tu vezu spojenu s PC (myslim audiokablom), skus preistotu odpojit, to by ma zaujimalo ci to moze byt aj tym (problem so zemou).

Skus aj len ako cisto experiment (ale to asi nepomoze): PC zapojit priamo do steny do 230V, a audiovezu cez predlzku do inej zastrcky najlepsie do inej izby :-)

Alebo nezapnut monitor (odpoj aj jeho kabel z grafickej karty), alebo sietovkovy kabel odpojit ak tam mas aj siet, atd., experimentuj aby si zistil ze co rusi najviac.

Ja mam tiez PC tesne vedla miniveze, nerusi mi to velmi ale prijem sa trosicku zhorsi, ale nevadi to pri pocuvani. Ak sa ti to zhorsi drasticky nieco je divne. Alebo pocuvaj inu silnejsiu radiostanicu :-)

Stejný problém ale je to skříní s PC. Pokud vyměním celou skříň zapojím jiný počítač tak je klid. Pc s deskou Intel s Cpu i3 ruší. Počítač HP Compaq s athlonem neruší. Je to podobné jak ruší rádio některé LED světla z číny.