Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem [Tip] Windows XP a routování

Další návod, který by se mohl někomu hodit (díky Touchwoode)

Situace:
jsem v práci, kde mám vnitřní sít přes kabel, která má omezený přístup na net - je to hodně velká extranetová sít, kde internet ven jde přes centrální firewall a povoleno ven je pouze HTTP a HTTPS.
Dále mám k dispozici WiFi, které není nijak omezeno, ale které nesmí být připojeno do sítě.

Jedna z možností je přehazovat připojení, ale jsem lenoch, takže tohle řešení se mi nelíbí.
Od Touchwood a jsem získal informaci, jak zapnout automatické routování ve Windows.
Jde o jednoduchou úpravu registrů, kde (Pro WinXP) ve větvi:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters

kde nastavíte proměnnou IPEnableRouter na hodnotu 1.

Chvíli to chodilo, ale pak se to začalo chovat "divně". Po studiu a hledání jsem zjistil, že Windows dává přednost rychlejšímu připojení - kabelu, přes který se nikam nedostanu.
Může za to automatická metrika v nastavení TCP/IP připojení.
Je třeba jít do seznamu sítových připojení, ve vlastnostech připojení do vlastností TCP/IP protokolu, tlačítko upřesnit a zakázat automatickou metriku (zaškrtávací políčko) a hodnotu nastavit např. na 1.
To je třeba udělat pro obě připojení (kabel i bezdrát). Pak se routování umravní a opět můžete současně využívat obě sítě.

NO jeste bych upresnil, hodi se to, dost to pomohlo, nicmene je jeste potreba upravit routovaci tabulku ve windows a c:\windows\system32\drivers\etc\hosts kvuli dns nazvum. Jo a jeste jeden tip: pri upravovani routovani nezapomenout na parametr "-p" napr: route -p ADD 10.0.3.0 MASK:255.0.0.0 (nebo rozsah gw) 10.0.0.1 (gw) METRIC 1 (metrika) IF cislo adapteru

- docela voser je s doplnovanim vsech rozsahu site, pokud jich je vic a potrebujes se pripojovat do vice subnetu - tudiz nejde to pre**cat 10.0.0.0, ale pocitve vypsat napr: 10.0.2.0, 10.0.3.0 apod.
cislo adapteru: route print