Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Microsoft Word - jak otevřít soubor doc bez Wordu?

Zdravím,
potřeboval bych otevřít jeden soubor, který je ve wordu, ale já v počítači nemám office. Jde to nějak obejít, otevřít v něčem jiném nebo si musím zakoupit ofiice?

Změna předmětu, původně: Microsoft Word
Změna kategorie, původně: Operační systémy (host)

Hezký den, taky řeším, jak soubory z Wordu a OpenOffice otevřít bez těchto programů. Potřebuji na svém pomalejším noťásku Ace Aspire One (ale bez sekačky ;-) ) otevírat návody psané jak ve Wordu, tak v Openoffice. OpenOfficům se chci vyhnout, protože instalačka je obrovská, já mám jen malý SSD disk a stejně budu hlavně číst. Zkusila jsem Abiword portable verze 2.4.6 ale s překvapením musím konstatovat, že nenačetl obrázky vložené v dokumentu :.( ! Jen čistý formátovaný text a to je mi na houby. Word Viewer taky beru až jako poslední variantu, protože v něm se asi nedá do dokumentu nic vpisovat (nap. poznámka), že?
Kdo máte Abiword, můžete prosím pro mě vyzkoušet, jak se vám v něm načítají dokumenty s OBRÁZKY?
Moc děkuji předem, velice by mi pomohlo konečně sehnat MALÝ, ale použitelný program na čtení dokumentů s obrázky a s možností vpisování. Pro Win XP Home SP3.

Ked chces nieco vpisovat do .doc, tak potrebujes office (nemusis instalovat kompletny, v instalatore si vyber len word resp oo write), alebo nepouzivat format .doc.
Ked ti vadi tak sa chod stazovat do MS ze format .doc je uplne dementna nepouzitelna sracka (ja to tvrdim uz 20rokov ale je to prd platne).

PDF.

ps: teraz som cital poziadavok vyssie na editaciu, takze PDF tuto podmienku nesplnuje moc idealne.

Dalsou moznostou je RTF (Rich Text Format), ale napriek menu neumoznuje nijak zvlast "bohate" formatovanie, ale na zakladny text je to OK. Dokaze ho vytvarat/upravovat WordPad, Abiword aj OOo a dalsie urcite tiez. Neviem vsak, ako je na tom s obrazkami. Asi dost biedne.

To Joan:
Vyzkoušej HERIEditor 203 RC2 - najdeš na tema.php
Je to sice zatím jen testovací beta verze, ale autor stále pracuje na odstranění bugů. S dokumenty doc a docx pracuje již dobře (i s obrázky), a ukládání + úpravy také fungují, ale formát odt z OpenOffice neumí. Na disku zabere cca 10MB (po odstranění zbytečného adresáře "bin" jehož obsah je tam 2x). Neinstaluje se, jen se rozbalí a před prvním spuštěním je potřeba spustit "Register ActiveX.bat". Pro tebou uváděný účel by mohl vyhovovat.

Díky, vyzkoušela jsem tedy HERIEditor (ale z Gigamanie), ale neměl v sobě podporu DOC (jen RTF, HTML a TXT) a taky nevím, co způsobí to spuštění Register Active.bat. Tak jsem ještě pátrala a objevila starší verzi portable Abiwordu 2.4.4 a hle! Soubory v DOC se mi otvírají přesně jak mají, i s obrázky, hurááá :-D
Ale díky za snahu :-)