Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak z tenkého klienta na audio program umístěný na serveru

Na serveru (s Win SBS 2003) mám nainstalovaný program pro převod mluveného slova do textu, který jednak vyžaduje rychlý procesor a hodně paměti a jednak je vybaven HW klíčem.

K serveru mám přes TS připojeného poměrně výkonného tenkého klienta, avšak zmíněný program z něj nespustím, protože tomu brání ochrana oním HW klíčem.

Chtěl bych se proto zeptat, zda bych to mohl řešit cestou VNC a zda mikrofon může být připojen k tenkému klientovi, nebo musí být připojen přímo na server a zda v druhém (zdá se mi pravděpodobnějším) případě by toto připojení šlo vyřešit nějakou bezdrátovou formou, anebo jestli by přenosu audiodat nevadila délka kabelu k mikrofonu kolem 20 m.

Spíše si myslím, že to řešit nepůjde a že je to blbost, ale zkusit to musím. Jinak budu muset kupovat další PC, čemuž se moje vrozená lakota a hamižnost přirozeně brání.

Já nějaký Citrix na tom klientovi mám implementovaný, akorát nevím, co s ním; zejména co udělat na serveru.

O tom BT říkali ve firmě, co produkuje zmíněný SW, že to moc nefunguje a slíbili mi, že vyzkoušejí FM bezdrátové mikrofony.

Jinak v tom VNC jsem program rozchodil i s levným mikrofonem na 20m šňůře.

TW, když už Tě mám na drátě, nevíš jak je to ve vztahu server-TC ohledně USB ?

Já mám totiž na klientovi povolena všechna USB zařízení a bez problému mi fungují. Jediný, kdo se vzpěčuje, je tenhle ochranný USB klíč (SafeNet Sentinel HW Key RTC).

Nešlo by mu nějak vysvětlit, že ten klient je s ním na jedné lodi ?