Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr Lcd , který z nich ?

Mám vybrat obyč. monitor 24" s DVI matný displej a aby nebyl celý černý případně lesklá černá (kvůli prachu). Hry ani grafika se na něm provozovat nebudou, pouze internet a kancelářská, HDMI není třeba. Tak jsem se díval co je na trhu a vybral jsem tři kandidáty. Má z vás někdo některý z těchto modelů doma ? A jaké jsou zkušenosti ? Dost lidí si stěžuje na pískání u nových řad LCD při snížením jasu. Už někdo na tuhle anomálii z vás narazil ? Sám jsem zvuk fyzicky neslyšel, tedy zda to nějakým způsobem souvisí s proudovým odběrem, že by imp. zdroj? Případně trubice podsvícení ?

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6296 5

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6070 9

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6238 7

Mám cca 1/4 roku ten LG (verzi W2452V s HDMI portem navíc) a obraz je +/- OK (na tu cenu a panel), ale celý "housing" je z černého a lesklého plastu, na kterém je vidět sebemenší prášek (i proto k tomu v krabici asi přikládají švédskou utěrku - škoda že k tomu hadříku nepřikládají taky nějakou pěknou mulatku v krátkých šatičkách ]:)). Totéž platí pro ten první model, je to prakticky stejný panel, jen s jiným počtem vstupních konektorů. Můj kus nepíská.

Ten Samsung ovšem vyhovuje z hlediska požadacvků více, ale právě Samsungy mi u zákazníků pískaly (dle servisu to není závada a odmítli s tím cokoliv dělat), takže tato značka je u mně v současné době v klatbě.

(dle servisu to není závada a odmítli s tím cokoliv dělat)

Tak by mne zajímalo, zdali v dokladech o koupi, manuálu atp. byla nějaká poznámka "pískání je vlastnost" a zákazník/kupující s tím byl výrobcem obeznámen. Pokud ne, záležitost, potažmo vyjádření servisu je sporné.

Kdyby podal kupující stížnost na takovou vadu (pískání), ta byla skutečně obtěžující (což se dá rozumně ověřit) nezmíněna/neudána u výrobku, je skutečně solidní šance, že ČOI vyřídí ve prospěch nespokojeného uživatele. Uvědomuji si možné, pro někoho nepříjemné, často i ponižující/trapné, tahanice atp., přesto navádím se bránit, pískání je v posledních letech obrovský "fenomén" takřka u jakékoliv elektroniky a servisy se všeobecně naučily používat, bez jakýchkoliv práv, toto zdůvodnění jako básničku.

Tak by mne zajímalo, zdali v dokladech o koupi, manuálu atp. byla nějaká poznámka "pískání je vlastnost" a zákazník/kupující s tím byl výrobcem obeznámen. Pokud ne, záležitost, potažmo vyjádření servisu je sporné.

Za chvíli se do návodu na lux bude psát že tento dělá kravál...

Vážený, ono to není vůbec sranda...

Zkoušel jste někdy třeba pracovat na notebooku, který píská?? Poslouchat relativně velmi velmi slušnou hi-fi věž, kde hladina intenzity pískání je silnější než provoz na nejnižší hlasitost, která opět stačí, ale bude tu "něco", co vás naprosto otráví? Atd...

Sám s tím mám docela velké zkušenosti, pouze nepříjemné a nejsem rozhodně sám!

-Třeba tady-

P. S.

Za chvíli se do návodu na lux bude psát že tento dělá kravál...

Ano, to je naprosto namístě (ač Vy to myslíte spíše ironicky). Míra hluku bývá často zmiňována v dB, nakonec testy spousty produktů různého určení, kde je nějaký zvukový projev při provozu, mívají položku míry hlučnosti v tom či onom režimu.

Teď jsi mě normálně nahlodal, něco si o tom modelu zkusím zjistit. Ještě je možnost objednat Samsunga přes internet a do 14 dnů vrátit bez udání důvodu. Tedy kdyby pískal. Já jaksi LG (u nás kdys pod značkou GOLD STAR) nemusím, ale spíše je to moje osobní averze.

Já jaksi LG (u nás kdys pod značkou GOLD STAR) nemusím, ale spíše je to moje osobní averze

Když si to tak vezmeš, tak:

- Nokia byla firma na zpracování dřeva ("od ní bych si mobil nikdy nekoupil")
- IBM byla firma na psací stroje
- HP dělalo rádia
- (a teď to nejlepší:) Samsung vyráběl cukr ;-)

tak jsme si pokecali o historii nadnárodních korporací a mohli bychom se vrátit zase k tématu ;-) . Má někdo ještě někdo nějaký návrh ? Chápu, že s technologií TN to nikdy nebude moc extra, ale není na grafiku ani na hry. Host mě poslal odkazy v AJ, tak tam si přečtu akorát parametry (anglicky víc neumím). Našel jsem jednu recenzi zde http://www.extrahardware.cz/lenovo-2440x-era-levny ch-led-panelu , ale je na jiný model.