Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem radio s dechovkami

Zdravim, možná sem tenhle dotaz tak úplně nepatří, ale já věřím, že vy budete ochotni odpovědět. Hledám totiž webový radio kde by hrály jenom dechovky. Nevíte o nějakém?

Je vidět, že evidentně nemáš rád dechovou hudbu.

Měl bych vysvětlení: V minulosti majitelé cirkusů a obdobných zařízení učili medvědy tancovat tak, že je postavili na plech, pod kterým roztopili oheň. No a zvíře přešlapovalo a aby vznikl dojem, že tancuje, tak se k tomu pouštěla hudba. Jak už to v cirkusech bývá, dechová.

Jinak já kromě dechovky nesnáším ještě jazz. Asi jsem v minulých životech nebyl černochem....

To asi bude problémek, osobně dechnu moc nemusím, budeš si asi muset projít vysílací schemata jednotlivých regionálních stanic a poznačit si časy, kdy pouštějí lidovky nebo dechnu, což není totéž.
Pak si přepínat dle času.
Na Praze (Čro2)je to po 18:20 mám ten pocit, to vždycky přeladím jinam.
Zkusit třeba toto
Pak jsou pořady na přání, tam to taky kvete hlavně ta regionální studia.
V nočních hodinách mají bloky lidovek (občas i hospodštějších) na radiu Orlík.
Dneska z toho nekoukají nijak velké prachy za reklamu a proto se tomu velcí producenti zvukového smogu vyhýbají.

Asi jsem v minulých životech nebyl černochem....

A co ta stavba pyramid ha!?
Jak zněl staroegyptský work song?
Nenapsal jsi náhodou ty, během přestávky na oddych(čerpané dle vyšší kolektivní smlouvy pravidelně po každých 48 hodinách práce), text sixteen tons, kterýžto výtesek na hliněné tabulce byl po 5000 letech nalezen a odvezen tajně do států "archeologem" I.Jonesem a tam po drobných úpravách obsahu výhodně zpeněžen a tantiemován?
watch

Přiznám se, že ani na pyramidách jsem nepatřil mezi úderníky a kdyby všichni k stavbě donucení feláhové měli stejnou pracovní morálku jako já, ještě dneska by nepřikročilo k hloubení základů Cheopsovy pyramidy.

Jinak ony pověstné a dosud účelově neztotožněné komůrky v pyramidách sloužily především k tomu, aby se měl Paullus kde zašívat...

Tuto zrudnost sverepe vyhrava "ČR1 - Brno". Vim to - jeden magor u nas v rachote si to rve do palice obden. Proto je tak blby. Na Netova radia s timto trestem IMHOj nenarazis (ale mozna se mylim). Hledat ti to nebudu - brtnikovi spadl firefox, mne by se mohl hruzou uvarit CPU...

Dechovka je původně turecká vojenská hudba, jak to tak s ikonami nacionalismu bývá, takže k českému dítěti má trochu daleko na východ.

Co se týče "chování k dechovce takhle", já myslím že je dobře, že si můžeme svobodně o jakémkoliv žánru kultury myslet, že je to odpad. Pochopitelně různá taková tvzení mají různou společenskou odezvu podle prostředí.

To máš těžké. Jeden poslouchá hudbu dechovku, druhá se kouká na telenovely (jakási TV dechovka), třetí je politik (duševní dechovka)...
Čistokrevná dechovka (např. skladby od Kmocha) je úplně něco jiného než lidové (ale i umělé v tom duchu) písně zaranžované "na dechovku".
Poslechni si například písničku "Nezacházej slunce" od skupiny Minnesengři a tutéž od nějaké té *anka. Ano. Ta píseň je české dítě. Ale *anka mu utrhla končetiny. Nicméně někomu se to může líbit.