Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový notebook

Ahoj mám v plánu si pořídit nový notebook, očekávám od něj jak kancelářskou práci tak si na něm i něco trochu zahrát. Moje cenová představa je 17000Kč a docela bych chtěl s kompletní klávesnicí, ale to není podmínkou moc se v tom nevyznám tak bych chtěl pomoct s výběrem, můžete mi něco poradit. Děkuji

přehřívání žádnej problém neni

Musí to bejt paráda, mít pod rukama radiátor a ještě k tomu hučící jako vysavač. Úplná paráda pro ruce a uši, zvláště pro delší práci, což kancelářská práce je.
Notebook není o výkonu, ale o všem ostatním. Aceru a Asusu se vyhnout obloukem. A MSI taky.

Nemám notebook, bo ho nepotřebuju. Ale to neznamená, že su debil a nic o tom nevím. Sedět u hučícího počítače/notebooku je opravdu zážitek, uživatel musí být buď hluchej, jak poleno, nebo mít na uších sluchátka (jo, u kancelářské práce). A když máš na notebooku několik hodin pracovat, tak taky není příjemný, když ti zahřívá zápěstí.

No v tej cenovej kategorii (a ak to ma byt aj na hry) ti neostava asi nic ine, ale nemozes cakat ze to bude spickovo kvalitny NB jak za 50tisic.
P.S> za tu cenu by si mal slusny herny normalny PC, ale nie slusny herny notebook (tam si cenu nasob tak dvomi a aj tak to nikdy nebude tak vykonne jak desktop).

bež na ALza.cz hod si v liště vlevo nahoře Notebooky->dle využití->herní...seřadit dle ceny a máš z čeho vybírat. Nejlépe si vyber nb, zagoogli reference a testy jeho grafckou kartu a potom koukni na czechcomputer nebo mironet kvůli lepší ceně (popřípadě zboží.cz)

Já jsem hlavně reagoval na Rychlikovu větu:

ale podle mě kromě přehřívání žádnej problém neni

Přehřívání totiž problém je, zvláště u notebooků. Bagatelizoval jeden z nejzávažnějších problémů na notebooku.
S přehříváním pak souvisí hlučnost, páč větráček jede na plný kule. Rychlik se na to díval z pohledu hráče, kde je výkon rozhodující, ale nepodíval se na to z pohledu člověka, který musí na NTB mnoho hodin pracovat a to je trochu něco jinýho.

Acer, ASUS a MSI? proč?

já mam trochu starší ASUS, nic novýho a ten s přehříváním problém nemá...dokonce třeba když jsem nemocnej, tak ho mam celej den v posteli a jede bez problému. Ikdyž mám dva kamarády, oba dva mají novej ASUS a oba už si museli koupit Cooler :) jinak zkušenosti s Acerem a MSI nemam, ale nic špatnýho jsem ani neslyšel...dřív se tak obecně řikalo, že ACER a BENQ maj horší životnost, atd. ale zatim jsem se s tim osobně nesetkal.

jinak jak říkáš, tak přehřívání se týká většiny dnešních nb, bez ohledu na značku...ale s tim hlukem musim nesouhlasit. doma mam ASUS a Compaq (ten Asus je starší a proto slyšet je, ale ten COmpaq nikoliv). Jak jsem již řekl, tak kamarádi mají ASUS a ten také není skoro slyšet. A ve škole si spolužáci píší poznámky na F-Siemens a na HP PAvilion a nemají problém ani s přehříváním a už vůbec ne s hlukem.

oba dva mají novej ASUS a oba už si museli koupit Cooler

napr. preto.

zkušenosti s Acerem a MSI nemam, ale nic špatnýho jsem ani neslyšel

tak to ale treba zajst k usnemu ked nic nepocujes :-) Odpadavanie konektorov, lamanie plastu, poruchovost, nefunkcnost, nedorobenost, blby navrh. Jeden priklad z dneska http://pc.poradna.net/q/view/371807-notebook-acer- nabehne-az-na-po-druhe to sa ti s dellom vzivote nestane, ani keby si tam strcil baterku cez ktoru presiel parny valec.

přehřívání se týká většiny dnešních nb, bez ohledu na značku

To je taka NEpravda ze az dverami plieska. Dell, IBM, apod. sa ti neprehreju.

ve škole si spolužáci píší poznámky na F-Siemens a na HP PAvilion a nemají problém ani s přehříváním a už vůbec ne s hlukem.

Ano, lebo nemaju ani Acer, ani Asus, ani MSI. A protirecis si, oproti svojmu predchadzajucemu tvrdeniu.

napsal jsem většiny nikoliv všech :) ne tak dobře...pořád jen soudím z doslechu uživatelů - kamarádů...znám tři lidi, kteří maji MSI a zatim nic nenamítali :) zřejmě se o tom ale zajímáš tak sedmdesátkrát víc než já, tudíž Ti nebudu odporovat :)

Tak ja zas nie som nejaky tester vsetkych notebookov takze hodnotim len vseobecne z toho co som mal v ruke (aj rozobrate) a z toho co vidim aj tu na poradni. Daju sa pouzivat vsetky, aj na skodovke sa da jazdit. Ale nie je to jazda na mercedese.
P.S. zavisi aj od cenovej kategorie, nejaky superlacny lacny HP bude tiez o nicom... A na druhu stranu drahy Acer moze byt dokonca aj celkom pouzitelny (kym sa nieco nepokazi).

jo, to je fakt...to je souhlas na 100%. Jeden z těch dvou kamarádů, kteří mají ASUS zakoupil ten svůj před cca 6 měsíci. dva týdny po zakoupení se mu nb rozbil a poslal jim ho zpátky...ASUS si ale s reklamací pekelně dlouho počkal, dokonce překročil měsíční (nebo kolik to je) lhůtu na vrácení peněz a po asi pěti týdnech poslal nb zpět. Nb se ale po kratší době opět porouchal! servis sebou sice podruhé už hodil a během pár dnů ho měl už zpět, ale to nemůže nijak kompenzovat poruchovost a strašlivé jednání v případě první reklamace.