Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nespustí se Explorer.exe

Zdravím vespolek,
odstraňoval jsem z jednoho webu napadený soubor (obsahoval iframe s rootkitem) a asi se mi dostal do počítače. Použil jsem Superantispyware, počítač je čistý, ale po nabootování se zobrazí jen prázdná plocha a nespustí se Explorer.exe.

Vyzkoušel jsem všechny běžné postupy, ale žádný nepomohl - obnovení systému nejde, záznam v registru Shell=Explorer.exe se zdá být v pořádku, soubor explorer.exe je taky OK (dá se spustit ručně), SFC se mi nepovedlo spustit - odmítá CD se systémem, tak co by se dalo ještě zkusit?

OS: Windows XP Home SP3

Děkuju.

napadený nějaký driver, nebo není dobře odstraněný původní. process explorer, upm, ...

říkáš rootkit - vytáhnul bych ten disk a odvšivil ho v jiném pc. autorun máš samozřejmě vyplý.

budu už trapnej, dělat lidem servisáka je jistě záslužná činnost, ale musí mít přitom můj prohlížeč administrátorská práva?

pravdepodobne bude v registrech vetev

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options

jsou tam pod klice obsahujici zakazane soubory ( exe soubory od antiviru ruznych firem a dalsi nastroje)
vhodne je zobrazit si systemove soubory a zkontorlovat obsah RECYCLER a zkontrolovat system volume information

Nasel jsem tohle:

Spusťte editor a najděte klíč HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon. Přepněte se na pravou stranu a vytvořte novou hodnotu DWORD a pojmenujet ji jako AutoRestartShell. Poklikejte na ni a přidělte ji hodnotu 1, PC restartujte.

záznam v registru Shell=Explorer.exe se zdá být v pořádku

Toto tam má být - ve winlogonu

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"="Explorer.exe"

Hodnota typu REG_SZ

Pochopitelně vidíš relativní cestu (c:\ je nadřazený c:\windows), není nějaký explorer na lukrativním místě?
Podotázky: režim nouze co? prohlížeč událostí co?

ale po nabootování se zobrazí jen prázdná plocha a nespustí se Explorer.exe.

Aby mohl explorer něco na NT zobrazit, tak musí vědět co může zobrazit = userinit najel a v pořádku?