Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Spojení 2 oddílů rozděleného disku

Zdravím,
mám rozdělený pevný disk na 2 oddíly. Na 1. mám WinXP a na 2. hry. Oba oddíly jsou zformátovány v NTFS.
Daly by se oba opět spojit v jeden oddíl bez ztráty dat (her), aniž bych musel udělat zálohu?
Díky za rady.

nejde to tak jak si to představuješ.

programy (pokud se mezi ně hry dají počítat) mají uloženy cesty s písmenem disku, čili po přesunutí na c: nebudou fungovat. ale šlo by do "po startu" vložit zástupce s příkazem:

subst d: c:\

ten by staré písmeno mohl řešit.

spojovat disky je pitomost, a spolehlivá cesta ke ztrátě dat ze všech dotčených disků, bez ohledu na to že některý soft takovou možnost nabízí.
jedině překopírovat druhý disk pryč (včetně skrytých souborů, čili nepoužívat průzkumník), smazat druhý disk, roztáhnout c: (nějakým osvědčeným partition managerem), přidat hry zpět.

počítej s tím že jestli něco uděláš špatně, s obsahem disku se už neshledáš.

Mám pocit, že to jde naprosto jednoduchou operací. Vykašli se na nějaké programy na partitiony a podobně, nekupuj to, stojí to zbytečný peníze. Spojit dva svazky na jednom disku umí i woknousy. Jenom si musíš zvyknout na tu poněkud stupidní microsoftí terminologii. Normální člověk napíše sloučit dva disky, ale microsoft napíše rozšířit svazek. :D -------- Takže postup ve Vistách: TLAČÍTKO START --- NÁSTROJE PRO SPRÁVU --- SPRÁVA POČÍTAČE --- SPRÁVA DISKŮ --- označit existující svazek, ke kterému chceš připojit přebývající disk, ten musí být předtím zrušen tak, aby ho systém označil jako nepřiřazený prostor (tzn. radši zálohovat data... připojit existující disk s daty jsem nezkoušel) --- MENU: AKCE --- ROZŠÍŘIT... a dál už se tě to bude ptát samo, nabídne ti volný prostor atd. Nenechej se zmást popisem funkce rozšířit, je tam špatná bublinová nápověda, která napíše, že funkce rozšířit slouží k dělení disků. To rozhodně neslouží a pokud ano, tak pouze nealokovaných!!! Tak, snad ti to pomůže a i ostatním. Pokud si dobře pamatuju, umí to XP a snad dokonce i ´98 ale nechci Vás teď mystifikovat, už je to fakt dlouho, co jsem to na nich dělal, no. Ostatní odpovědi jen prozrazují, jak většina uživatelů málo zná woknousy. No, wono nepotřebovat, tak na ten megawirus taky kašlu, ale Visty se mi zatím jeví jako nejslepší verze. Až na ty zbytečnosti, co přežili z minulých verzí. No a 7 se mi nějak nezdají, ale to sem už nepatří. :D :D :D

původní dotaz z poloviny loňského roku zněl:

Daly by se oba opět spojit v jeden oddíl bez ztráty dat ..., aniž bych musel udělat zálohu?

a ty místo toho píšeš o rozšíření o nealokovaný prostor. takže tím..

Ostatní odpovědi jen prozrazují, jak většina uživatelů málo zná woknousy.

..myslíš zjevně sebe, protože jsi jediný kdo je tu zcela mimo.

takže ses pochlubil jak skvěle znáš windows a můžeš jít zase na rok chrápat.