Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení Gama u LCD monitoru

Ahoj
Jsem v tomto úplný amatér a proto se chci zeptat na mém monitoru se dá nastavit gama buď -50 nebo 0 nebo +50.Jaké je doporučené nastavení a hlavně co to nastavení gama vůbec je?
Děkuji

Ty kokot tak to je uz sila. To si fakt taky dement alebo sa len robis? Takych debilov jak ty by mali hned strielat. Dal som ti kompletnu odpoved na tvoju otazku ty magor. Co to je gamma neni na 3riadky a patri to medzi zakladne znalosti o zobrazovani. Ked chces vediet co to je tak si musis sadnut a kurva nieco si o tom precitat (a nebudu to 3riadky tak si na to citanie rezervuj aspon pol hodinu, ked teda vobec vies citat).

Ale MM.. má pravdu. Color management se nedá naučit jedním kliknutím, pořádají se na to několikadenní kurzy za dost tisíc korun. Dobrý zdroj informací je diskuzní fórum Viktora Navrátila. Pokud nechceš nic vědět a jenom vyžaduješ, aby to nějak fungovalo, opatři si ten Adobe Gamma Loader a vytvoř si v něm (velice přibližný) profil monitoru. Na nějaké nastavování pomocí OSD monitoru zapomeň.