Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Antireflexní vrstva u monitoru

Jak se pozná, že má monitor antireflexní vrstvu? Myslel jsem že to má každý, ale tu jsem se dočetl, že každý monitor tuto vrstvu nemá.
Proto se ptám, jak se pozná tato vrstva?)
Ten můj vysloužilý moňas Belinea v jejím návodu toto uvedené není.
Ale při pohledu proti světlu to zrcadlí méně než TV a odraz v tom monitoru má takový nádech do fialova - je to ta antireflexní vrstva?
Nutno podotknout, že to byl ten lowend model s vypouklou obrazovkou za nějakých 5 tisíc v té době..

Mělo by to být v manuálu, zda monitor má antireflexní vrstvu.
V 99% ti ovšem výrobce neprozradí, o jakou technologii se jedná.
Měl jsem starý 17_LG Flatron a tam byla antireflexní vrstva dořešena
téměř k dokonalosti. Z rozsvíceného světla za zády jsem viděl
maximálně vlákno. Teď mám CRT19 Hyundai ImageFlat CRT plochý
a je tam to světlo znát. Je horší, než 17LG. Téměř všichni se budou
chlubit antireflexní vrstvou a normou vyzařování. Chce to vidět na vlastní oči.

Samozřejmě jsem zjišťoval, co se s tím dá dělat, ale údajně není možnost to nějak opravit. Leda prý nechat u odborníka celou vrstvu sundat a nanést znovu, což ale vyjde mnohem dráž než nový monitor.

Vzhledem k tomu, že je to EIZO FlexScan F56, tak ho rozhodně nebudu měnit kvůli jednomu škrábanci.

A až jednou odejde od věčných lovišť, tak koupím nový.