Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firefox+Thunderbird vo firme ?

Ahojky,

určite sa to už preberalo na žive 100x - ale akosi chcem ostať tu a nehľadať tam ..., takže
prosím o vysvetlenie:

Môžem vo firme, kde pracujem používať FF+Thunderbird - sú to moji obľúbenci, doma ich používam
a už som si akosi zvykol :-*. Vo firme máme legálne zakúpené na každý PC licencie od Billa
Gatesa :-D. Šéf presadzuje používanie IE, MS-Outlook, príp. Outlook Express :.( Ja si nemôžem
na to zvyknúť. Ak by som si chcel na svoj PC nainštalovať mojich obľúbencov a jemu by sa to
nepáčilo, môžem to nejako zdôvodniť ? FF+Thunderbird majú GPL resp. GNU Licenciu nie ?
Čiže by som ich mohol vo firme legálne používať ?

Ďík za odpovede...

ano, mozes ich legalne pouzivat. ak je normalny, tak mu povedz, ze pracujes efektivnjsie s FF a TB, ak nie, tak sa vyhovor, ze ti nefunguje nieco korektne a nemal cas si to opravit. a ak ani to nepomoze, tak si stahni do FF extension : user agent switcher a identifikuj sa ako IE, tak ta nezistia ani na proxy. btw., MS Outlook je najlepsi manager aky kedy bol urobeny, takze ak by si ani nemohol pouzivat TB, tak to nie je az take tragicke. skoda, ze si kazdy mysli ze MO je len mailovy klient a nepozna jeho moznosti.

o tom nepochybuj, není problém mít v databázích přímo officovské dokumenty (ne jen přiložené, ale jako OLE). On ostatně celý design notesovských databází (včetně pošty, to je taky druh databáze) je kód, který lze libovolně podle potřeby upravovat v Notes Designeru. Díky tomu lze taky jakoukoliv databázi velmi jednoduše publikovat na webu. Jednoduše řečeno, Exchange je (bez sharepoint portálu) "jen" obecný groupware (tj. pošta+kalendáře+plánování), Lotus jde mnohem dál (je to v zásadě aplikační platforma), obsahuje (out of the box) i datový sklad, diskusní skupiny, projekty atd. atp. s možností dovývoje vlastních aplikací. Samozřejmě pak umožňuje bezproblémovou integraci s dalšími produkty, jako je např. Lotus Quickplace. Ale hlavně se v případě lotusu jedná o robustní, škálovatelné a naprosto spolehlivé řešení, což se tedy o Exchange rozhodně říct nedá..

Uf, že to skoro vypadá, jako bych byl prodejce Lotusu? :-D

Uf, že to skoro vypadá, jako bych byl prodejce Lotusu?

Vypadá ;-):))

Jinak Lotusy kvalitní bezpochyby jsou a dají se na nich stavět skutečně velké řešení, ale platí to i obráceně - pro střední firmu je to IMHO J. kanón na vrabce, tam je Exchange vhodnější.

a ještě:

- otázka ceny
- Lotus Notes klientské aplikace ne každému vyhovují. Mě tedy ne :-) Outlook je klasická jednotná Win32-Microsoft aplikace, Notesy jsou trochu divoké.
- Z hlediska správy spojení AD-Exchange2003-GP-Outlook, tady nevím jak na tom Notesy jsou.
- haldy rozšíření třetích stran pro Outlook i Exchange.

:-D

- Cena je IMHO (jezevec) srovnatelná, i IBM už pochopilo, že i malý zákazník je taky zákazník ;-)
- Notesy jsou pravda divoké :-D, nicméně pro zažrané Billofily (tím nemyslím tebe) existuje Outlook Access komponenta
- Z hlediska kooperace s AD není problém autentizovat se doménovým účtem; co se obecně LDAP týká, mám pocit, že taktéž je (AD LDAP a lotus LDAP) lze bezproblémově propojit
- a viděls ty haldy komerčních aplikací pro Lotus? :-)

Prostě se zeptej, líná huba hotový neštěstí -lepší než něco zdůvodňovat. Používám Operu i FF a THUND doma i v práci ale bohužel mám pořád dojem že ten OE nebo O je na použití hlavně v práci lepší /kontrola chyb..jednou sem použil beta verzi anglického THUND tak sem posílal zprávy s blbou češtinou, teď mi nějak sám se zapla kontrola chyb ale s anglickým slovníkem tak všecko podtrhuje/. Jako kdybych měl čas tak si s tím v práci hraju. Vlastně jak nad tím přemýšlím v pondělí si nakopnu OE a bude...

Ale poznám;-). Na plánování používám Lotuse - nebudu kvůli MO kupovat Exchange Server. Při mojí skleróze bych bez organizerů zapomněl i jít domů.

BTW to mi připomnělo jednoho kamaráda. Ten má spousty milenek, ale prd si pamatuje. Tak si pořídil PDAčko a když jde za nějakou na rande, tak si osvěží svou paměť z PDAčka. Například jména dětí, datumy narozenin, svátků, co dělali minule a kolikrát, jakož i další důležité údaje.:-D

a) ve firmě nebo kdekoliv je legálně používat můžeš, respektive firma může, tvé není nic
b) počítače a software firmy patří firmě ne tobě, takže bez dohody s šéfem bych být tebou nedělal nic.
c) jsi nejspíš šťastný člověk, pokud si vystačíš v práci bez PIMu. Mě vypnout Outlook přestanu fungovat :x:

Rce, nechcem rypat, ale toto si pisal pred chvilou: "BTW to mi připomnělo jednoho kamaráda. Ten má spousty milenek, ale prd si pamatuje. Tak si pořídil PDAčko a když jde za nějakou na rande, tak si osvěží svou paměť z PDAčka." ked si to clovek spoji, vznikne zaujimava kombinacia. :-D

:-D:-D:-D Nojo, takhle to vypadá blbě. Ale ten kamarád si koupil to PDA (od mojí firmy), když viděl, jak si chrochtám, že mě to upozorní na jednání a že mi to nahrazuje mou chatrnou paměť. Ovšem já ho používám jen jako zvýšení kapacity své paměti. On, páč má těch bab tolik, tak na to, aby u nich nedostal po papuli.:))