Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlučný větrák u notebooku

Má Notebook ASUS F5VL a přijde mi že je příliš hlučný. Nepřijde mi to úplně normální a docela mě to limituje (raději ho neberu nikam ven - knihovna atp., abych nevbudil příliš pozornosti :)) Dá se hlučnost nějak omezit, popř. může to být důvodem k reklamaci?
Díky za odpověď

Nemáš tam nějakou náročnou aplikaci na pozadí? Můj M50VC roztáčí větráky ani ne tak podle teploty jako přímo podle zatížení. Třeba teď ho skoro neslyšim a když kliknu na GTA IV tak hučí jako letadlo.
Pak ještě- jestli máš Vistu, tak vypni postanní panel. Je to sice frajeřinka, ale u mě ušetřilo vypnutí kolem 20!! minut baterky a hlučnost šla taky dolu.

Jak ho máš dlouho a v jakém prostředí jej používáš. Mohou být zaprášené mřížky od odvětrání. A vše se snaží pak dohonit větráček. Zkus je procucnout z venku vysavačem. Jestli používáš notebook třeba v kuchyni, kde je prach mastný je potřeba to udělat zevnitř. Většinou to záruku nepokazí, otázka je jak je to zaplombováno, každá firma to má jinak, ale mělo by to jít. Nechat radši někomu kdo už to zná.
A nebo, pak podle zatížení CPU jak již tu bylo psáno.

Každopádně díky za reakce, nicméně:
1. na pozadí nic náročného nemám (mám nedavno formátovaný počítač, takže je zbaven všeho "zlého"),
2. náročné aplikace a hry typu GTA IV nepoužívám, postranní panel taky ne,
3. vysavač jsem zkoušel několikrát, (skoro) vůbec to nepomohlo,
4. notebook mám asi rok a tři čtvrtě, nepamatuji si však, jestli byl takhle extrémně hlučný od začátku, možná že ne a postupně se to zhoršilo, nebo ano, ale já jsem to toleroval, což už teď nechci!