Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký ADSL Router

Máte někdo nějaké doporučení/zkušenosti na bezproblémový obyčejný ADSL router ?
Požadavky (kromě routerování):
DHCP server
min. 4x RJ54 (switch)
dobrý by byl firewall

Dále by mne zajímalo, jak moc reálné je mít tam USB printserver, na který by bylo připojené multifunkční zařízení Brother (tiskarna/scanner/fax).

Diky, já už ťeď sledovat hw nestíham :-(

Osobně mám dobrou zkušenost s Draytek Vigor 2600Ge (ale je s wifi), dokáže jet bez restartu spolehlivě mnoho měsíců (nemusí být pravda vždy, že?).
K tomu printserveru. Z těhle jednodušších mám zkušenost s nějakým v SMC (bída) a se serverem v ASUSu wl-500g (s RAW paráda). Žádný ADSL router s printserverem jsem nezkoušel, stejně jako samostatný z kategorie těch dvoutisícových. Z dražších mám výbornou zkušenost s Jetdirect 175x, ovšem ten je jen pro HP (mimochodem, z něj vyšel Oleg při úpravách print serveru u wl-500g z LPR na RAW).

ja pouzivam uz dva roky smc (nie som doma typ neviem;o) 7204wbr? mozno. je ok zamrzol snad raz ide mi cez to aj par ludi smerom von zvlada aj par tisic spojeni ale....ma napr taky bug ze po urcitom pocte packetov mu pretecie buffer alebo nieco take pretoze odmieta spojenie na svoj htttp server (jak zvonku tak z vnutra) a dokonca aj forwardova http packety smerom dnu (mam cez dsl presmerovane packety na svoj linux server). ale inak dost spolahlivy.
ale net tecie cez neho ok. usb nema. ale to takmer ziadny adsl router ktore poznam. inak ak chces nieco lepsie pozri sa po zyxeloch ale su pekne drahe (niektore typy podporuju adsl2 a qos pripadne maju antivir v sebe a podobne ficurky). aj ked zyxel hoci je to solidna znacka tiez obcas nieco poserie (wifi b-420 od neho napr)

Já mám nějaký Barricade Voice ADSL Router SMC7908VoWBRB (www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=S&Shortcut=SMC-3354 40), nevím co je to zač, jsem ale zklamán funkcí Fileserveru. Myslel jsem, že si tam píchnu mobilní HDD anebo USB Flash disk, abych se na něj mohl připojovat v případě, že PC bude vypnutý anebo zapomenu ráno zapnout FTP. Bohužel i když tam ta data uložím, po připojení nejsou vidět.
Naopak výhodou je, že ADSL mi od té doby samovolně nespadlo ani jednou, chodí mi na tom normální LAN, WLAN i LAN přes elektrickou zásuvku, přes kterou ovládám webovou IP kameru. Není proto problém se na něj připojit odkudkoli, využívám to hlavně v případech, kdy si doma zapomenu nejaké nové soubory, které potřebuji na jednání a můžu si je stáhnout i do PDA. Stejně tak mohu přes vzdálené připojení plochy si spustit nějakou aplikaci, kterou nemám na NB aktualizovanou. Využívám i možnosti jet přes něj VoiceIP telefonii prostřednictvím normálního telefonu.
Takže závěrem bych chtěl říci, že až na ten Fileserver jsem s ním maximálně spokojený.

Dobré jsou Well PTI845 (bohužel bez printserveru) nebo pak levné a celkem schopné LevelOne FBR-1416B za cca 1600,-(ale pro tebe asi bude lepší varianta s Wifi a printserverem WBR-3404TX za cca 2700,-)

Já osobně ale dávám přednost Asus TI4631+Asus Wl-500b/g/gx (mám doma a naprostá spokojenost, funguje mi navíc jako printserver, fileserver, internetový accounting userů a pár dalších ptákovin ;-))

Ale pozor na to, že právě multifuknční zařízení často (spíš ve většině případů) nefungují vůbec, nebo jen omezeně (např. jen tiskárna)

Promiň, osobně jsem to přehlédl, že jde o multifunkční zařízení. Byly tu sice nějaké pokusy i o plnou podporu (např. přes wl-500), ale zatím neznám spolehlivé řešení, jak zprovoznit i scanner. Tím neříkám, že neexistuje, je to tak půl roku, co jsem na to rezignoval. Takže to ber s rezervou.
Já sám mám na wl-500g připojené multifunkční zařízení, ale vzhledem k tomu, že fci scanneru používám zcela výjimečně, nevadí mi si přehodit kabel na PC. Používám to jako tiskárnu a kopírku.

Mame dobre zkusenosti s SMC7904BRB. Prodali jsme jich a spravujeme nekolik desitek a krome jednoho, u ktereho zustalo viset On/Off tlacitko jsou bez zavad. Nema zabudovany printserver, ale myslim si, ze by ti stejne byl na nic, protoze snad vsechny funguji jako LPR server (jenom tisk). Jinak ma vsechny veci, ktery pozadujes vcetne firewallu.

Jinak Vigory od Drayteku jsou take dobre, ale drazsi. Umi napriklad pres telnet WOL stroje v siti, VPN aj.