Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odchází disk?

Eventlog mi píše :

Ovladač zjistil chybu řadiče na \Device\Harddisk0\D. ID:11
Podle času to vypadá na čas zapnutí PC, co si myslíte že to je? Bojím se, že je na odchodu disk, ale to snad ne :-/

jestli nemáš více disků v pc a nehrozí záměna jejich pořadí, zkus datový kabel píchnout do jiné zásuvky, jestli se bude chyba po novém startu opakovat.
nemáš v biosu nastavený nesmyslný režim řadiče = raid?
pak můžeš otestovat i ram memtestem, anebo není divný zdroj?

se pochlubim: to mi tak minulý týden udělal disk po startu 2x pink (zvuk struny).
pak už ani neblikala ledka hdd a bios měl potíž ho po startu detekovat.
objednal jsem nový krásně zelený 1tb disk, a nachystal si zatím starší 80gb na systém - a ejhle - redukce molex/sata šla jaksi lehce rozpojit.
podezřelý konektor pro jistotu označen, kontakty zelipsovatěny šroubovákem, a teď hloubám co s novým diskem.