Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převod na mp3

Ahoj , mám doma asi 10 MC a 5 LP, mohl by mi někdo poradit, kde by mi je mohli převést na mp3? Já na to nemám potřebné vybavení..Pokud by tu náhodou byl někdo, kdo by se toho chopil, ať se mi sem ozve, na odměně se dohodnem .

Každej DECK má linkový výstup.Ten dej do vstupu zvukové karty PC.Jde použít i výstup pro sluchátka,ale bacha na úroveň hlasitosti.S gramofonem to je horší,ten má jinej vystup a potřebuje speciální vstup.Jde to přehnat přes zesilovač co má vstup pro gramofón a pak teprve do zvukovky.Pro grabování použij třeba Nero.A za ušetřené penízky si pak můžeš dát několik zasloužených ;-):beer:

PS:DECK =kazeťák bez zesilovače,bývá zpravidla kvalitnější než ostatní "hybridy"

Na gramec potrebuje RIAA korekcni predzesilovac (vystup z neho pak do LineIn). Z kazetaku to muze pichnout primo do LineIn. Nahravat muze klidne v Nero Wave Editoru (ci podobnem softu), ktery ma i funkce odstraneni sumu, fade, etc... Pro samotny prevod pak doporucuji kodek LAME, popr. s nadstavbou WinLAME.

Tiež som mal kedysi taký nápad previesť staré nahrávky do mp3, ale keď som si spočítal koľko času a námahy by to zabralo, tak som si to radšej posťahoval z eMule. Pokiaľ to naozaj nie sú nejaké extrémne rarity, radšej by som postupoval týmto spôsobom.

Mimochodom, veľmi sa mi páči ten modrý pásik ktorý ukazuje dĺžku príspevku. Pekná vec, to som ešte nikde nevidel

velmi dobry program na toto je aj Cool Edit Pro.teda aspon podla mna.spoji sa gramafon alebo kazetak s kompom cez zvukovku(line in),v tom programe sa potom da nahravat prichadzajuci signal z toho grama alebo kazetaku..a da sa tam upravovat hlasitost,odstranovat sum atd atd...

Díval jsem se taky na ty odkazy - programy, na kterých to dělají ("profesionálně" = za peníze), imho nic moc sláva...

Plnohodnoutnou 30-ti denní trialkou Adobe Audition 1.5 (nástupce Cool Editu) bych si to raději udělal sám - pokud bych se dostal k (kvalitnímu) gramochassis nebo decku. Profesionálové používají na revitalizaci nahrávek něco zcela jiného než cleanery za patnáctset - např. pluginy Waves.

Ten človíček co psal ten dotaz,ale není odborník a už z jeho příspěvku je to jasné.Tak proč ho chytáš za slovíčko??Nebo chceš zase propagovat svá moudra? Vedle na z...cz jich iščo hodně zvostalo!!Dostalo se ti tady hezkýho přijetí a ty si toho asi nevážíš!!

Já se ho nechytám za slovíčko. Nevyčítám mu, že to neví. Běžný posluchač opravdu neví, jak se té kazetě technicky správně říká. Já jsem to uvedl jen jako informaci navíc. Vidím, že napsal MC, tak jsem mu "jen tak na okraj" řekl, že správný název je jiný. Myslím na tom není nic špatného.

Mno,víš tak nějak z tvojich odpovědí čiší "ukrývaná" hašteřivá povaha.Nevím možná je to jen můj pocit,ale cítím to tak, jako po akci lahváč co mi žena skovala v lednici na jiné místo, mezi zeleninu a až mám depku tak ho vytáchne!! A zase je IN!!A já OUT!!:-D
Ty to asi neznáš bo maminka ti lahváče asi nekúpí!!Nebo ano?? Nic vezlém:-)

Dneska jsem se to toho konečně pustil, řídil se radmi poradců a výsledek vcelku super, takže děkuju..I s integrovanou zvukovkou ten výsledek stojí za to, nahrál jsem to v Audacity, vyčistil v Nero wave editoru a dobrý..Na převodu jedný kazety jsem ušetřil hnedka 160,- KČ, takže i na piva došlo..:beer::-D

Pro začátečníka je Nero SoundTrax, trošku španělská vesnice. Nezapomněl jsem, jaké to bylo v začátcich bruslení a vztekání, a abych káp božskou, tak to pro mně není ani dneska všechno jasný. Jó Wave Editor je jiný kafe /myslím na obsluhu/.