Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vypnutí PC

Dobrý den,

mám jeden takový problém, při vypnutí PC přes ikonu start ve win. Vista se mi počítač vypne a do 5 sekund se sám od sebe automaticky opět zapne, nevím co s tím mám dělat. Díky za radu.

Petr

Nejdřív se podívej do BIOSu, od čeho všeho máš povolené zapnutí (wake up on) a všechno vyhub. Někdy tohle totiž umí optická myš, pokud je jí povoleno probouzet počítač ze spánku. Nebo máš povoleno wake up on LAN. (U WVista se defaultně počítač nevypíná ale pouze uspává).

tak jsem zkoušel prohodit zdroj a je to pořád stejné, v biosu je to vše vypnuté. Ještě abych upřenil konfiguraci PC Intel Pentium E2140, MSI 7236 Chipset I945P DDR 2048 (2x1024) Dual, Raedon X1600/X1650. Dík za každou radu.

Nerozumíme si. Vista default má nastavené uspání. Že to bylo jenom uspané poznáš podle toho, že nastartuje za pár vteřin. Pokud chceš vypnout, musíš se k tomu proklikat, Potom to ovšem startuje minutu. Dělají to oba tyhle režimy? Vypnout přes tlačítko na bedně říkáš čemu? Vypnutím za běhu windows snad ne:-?

tak systém mi vypínání asi minutu(počítač zhasne přestanou fungovat větráky atd,)po 5-10 sekundách se opět vše rozsvítí a počítač asi 1-2 minuty startuje. Bohužel to vypnutí(za běhu windows na tvrdo je nutné jinak bych ho přes noc, nebo když jsem v práci nevypnul.

Čekal jsem to spíš obráceně. Takže to asi bude někde v BIOSu.

Moje úvaha byla - možná mě někdo z rádců opraví:

Pokud to dělá jenom v režimu spánku - je to někde ve Vistě

Pokud to dělá jenom při vypnutí - je to někde v BIOSu

Pokud to dělá jak v režimu spánku tak i při vypnutí - je to deska nebo zdroj
(zdroj jsi už vyloučil).

Nemáš tam nějakou TV kartu? Ty taky umí probouzet počítač.

Už mě nic nenapadá. Ještě jednou bych prolezl BIOS. Zejména věci jako Wake From Alarm, Power-on by Alarm, Wake from RTC, RTC Resume. Zkusil bych Load defult, případně novější BIOS.

Nebo počkej, jestli se někdo neobjeví s dalšími nápady. Večer tu bývá chytřejších lidí povícero.