Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak otevřít *.ods soubor?

Ave. Resim u zakaznika docela podivny problem - ma ulozene (prej jsou to hry) soubory s extenzi .ods a nedari se mi to zadnym zpusobem zprovoznit. Tvrdi, ze pred (nucenou) reinstalaci systemu mu tyto paskvily fungovaly v MS Excelu 2003, nicmene v Open Office (ted nevim verzi, ale max. predposledni), ktery ma nyni, ani tuk. Testnul jsem to u sebe na MSE2003, ale taky ani tuk (dokonce na to Excel ani "nevidi"). Strejda potvrdil, ze je to spustitelne ve spreadsheetu, doporucil upravy registru (coz provadet nehodlam). Nesetkali jste se s touto otresnosti nekdo? Poradite?

PS: zdrzte se, prosim, radoby usmevnych politickych komentaru.

A jde o to dostat se k těm souborům, aby se otevřely v nějakém editoru, nebo jen k textům (datům) uvnitř? Hrál jsem si s tím kdysi jen chvíli, ale texty tam byly uložené tuším v nějakém xml, daly se vyextrahovat, když člověk oželel ztrátu formátování.

K souborum se dostanu (ale o to tu nejde). Ta trubka chce prostym poklepanim spustit nejakou flashovou (?) hru v prostredi spreadsheetu (Excel, OO). Bez muceni priznam, ze se mi to nepodarilo ani instalaci pluginu do MSE2k3. Rozmr*al jsem si system tak, ze pomohl pouze mesic stary Ghost ]:(. Poslal bych "vzorek", ale nechci az tak obtezovat...