Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava váš názor?

Zdroj Enermax nebo Corsair!! Myslím, že by to šlo postavit na LGA1156 a dát tam I5 nebo i7 a DDR3 disk bych vzal WD Black, Samsungy jsem 2 reklamoval, jeden po měsíci a jeden po roce, celkově jsou s nimi problémy, Black od WD je taky výkonnější, škoda, že v alze nemají case Lian-Li, Cooler Master je kvalitní ale s Lian-Li se to nedává srovnávat, grafika, kdyby byla k dispozici tak ATI 5850 nebo 5870, chladič bych asi nebral ten asus..

jj taky sem uvažoval o i5 nebo i7 procáku ale mluvil sem s kámoši a jedním ajtákem od táty z práce a řekli mi každej to samé že daleko rychleji jdou dopředu komponenty než hry a software co se tyče zatižení pc a že je zbytčné kupovat i5 nebo i7 že ty lepší takty sou drahé a že bych stejně nevyužil ten jejich výkon a že mi bohatě zatím stačí na pár let tohle. Tak nvm no ale říkám že na to obětuju max. 27 000 kč a rozhodně bych nechtěl AMD procesor a ani ATI grafiky.

Osobně souhlasím s tím, že i5 dnes nemá smysl kupovat, i7 ano, ale pouze za předpokladu, že se bude opravdu využívat (video, 3D render, DTP, apod.). Ale:

rozhodně bych nechtěl ... ani ATI grafiky.

tak to máš dost blbý. Vybrat dneska výkonnou a levnou nvidii, to snad ani nejde (GTX285 stojí přes 7000, pokud je vůbec k sehnání, protože jen blázen si koupí GTX285 za 7, když může mít výkonnější HD5850 za 5). Kdybys nebyl tak striktní, doporučil bych jednoznačně Ati HD5850, což je dneska naprosto nejlepší karta v poměru cena/výkon, navíc s velmi dobrými provozními vlastnostmi (tichá, extrémně netopí) - jediný problém je ji sehnat (musíš si bohužel počkat ve frontě)

No No nevím každý ti na to řekne něco jiného. Samozřejmě když je někdo úlně že to hrajě na nejvyšší rozlišení a pod. tak asi za 2 roky si muže jít kupovat nový pc ale mě stačí trobet ten nad průměr :-) "nemusím mít vše na max" no to bysme se takhle mohli dohadovat a dohadovat celé hodiny...

tak si někde přečto sorvnání výkonu a technologií nových core procesorů a grafik 5xxx a neřekl bych že to nemá cenu, a do 27 000 se vlezeš i s kvalitní drahou škříní a kvalitním drahým zdrojem jak jsem poslal odkaz, kdyby jsi byl moc proti ATI tak tam dej GTX275 nebo tu 285ku

Ten Cooler Master je slušný a pěkný, neříkám nic, ale když stavět sestavu za tolik peněz tak kvalitní case a to Lian-Li, zdroj Enermax, protě špička, pak jedině 650W Corsair, dnes už je docel problém sehnat slušnou desku s P45, proto kvalitni Gigabyte s P55 core i5 a DDR3, jak jsem psal tak disky Samsung už jsem rekalmoval 2 a už bych další nekoupil, a i v diskuzích na netu se zdají být poměrně nespolehlivé, proto rychlá WB black s 5 let zárukou...

A mohu se zeptat, proč procesor minulé generace a nic moc základní desku? A poměrně pomalý disk? Mě je to jedno, jen jsem se snažil poradit ze zkušeností opravdu velice kvalitní komponenty, ale to je každého věc, za co vyhodí peníze;-)

jj oceňuji to ale jak už cem psal nejsem žádny pc odborník takže nevím kde začíná a končí ňějaká generace :-D ale snažil sem se vybrat jen to co málo znám a disk asi taky obměním, i když zase mam disk Samsung už 2 roky a ani si ho nemužu vynachválit žadný problém nic tak je to otázka názoru a taky asi který větnamec to zrovna vyrábí :-D

víš proč? Protože P55 prkno i i5 CPU je dražší a ve výsledku ti přinese max. 10% výkonu navíc, a ke všemu výkonu, který 95% userů nevyužije. Proto je nákup i5 nesmysl. Smysl má až i7, ale ten je řádově dražší a ne každý je jej schopen využít.

Běžný uživatel taky neupgraduje, prostě si koupí PC a jede na něm 3-5 let (někdy i déle), takže řeči o možném upgrade CPU apod. jsou taky dost o ničem.

Nesouhlasím tady s názory že je kupovat Q9550 je blbost,jenom kvůli tomu že je k dnes nová řada procesorů. Skvělý výkon procesorů na patici 775 se nezmenšil kvůli tomu, že intel vydal novou řadu procesorů.

Q9550 jeden z nejvýkonnějších procesorů pro patici 775, zároveň takové maximum (5000kč) co si koupí normální nadšený uživatel. Bohužel v poslední době podražil o 800kč (asi aby intel podpořil prodej i5/i7, které váznou,protože uživatelé nejsou úplně blbí a vybírají poměr cena/výkon).

Z té nové řady tu REÁLNĚ máme k dispozici patici 1156 a jeden procesor označený i5-750 (s výkonem zřejmě srovnatelným, nebo nižším protože je v mhz pomalejší a má menší cache) a jeden procesor označený i7-860 (za 6400,stejná rychlost menší cache,úkol.-najděte srovnávací testy:-)). Desky jsou cenově srovnatelné i některé DDR3 paměti.

Pro patici 1366 je REÁLNĚ k dispozici jeden procesor i7-920 taky za 6400.Slušná deska využívájící procesor s 3mi paměťovými bankami je cenově +2000-+3000kč a kupovat si procesor na 1366 a nevyužít jednu z jeho hlavních předností je blbost. Naopak nepotřebuju mít 4jádrový procesor a vidět ve správci úloh osum vokýnek, to mi ego nezvedá:-)

REÁLNĚ znamená že sem vynechal procesory s cenou 12 nebo 22tisíc!

Až na ten zdroj je to vcelku dobré. Tu GTX285 si klidně kup, rád bych ji měl taky, zatím mám jen GTX260.To že je 5850 lepší než GTX285 dost pochybuju! asi dotyčný m,yslel 5870. Pokud chceš nejlepší rozumnou desku tak doporučuji o 800kč dražší http://www.alza.cz/asus-p5q-premium-ip45-d95388.ht m