Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou kvalitní kolečkovou židli do 4000,-Kč?

Ahoj,
potřeboval bych poradit s výběrem nového křesla. Abyste věděli, co mám na mysli tak přikládám příklad: preview . Uvítám osobní zkušenosti. Cenový limit je okolo 4000,-Kč, ale lepší by to bylo do těch 3500. Nechci kožená křesla ani takováto se "síťovinou" na zádech: www.alfacomp.cz V téhle oblasti se vůbec neorientuju, proto se ptám. Díky všem za odpovědi.

Já mám přesně tuto:
http://www.ajeto-cz.cz/obrazek/3057/Kancelarske-zi dle/ANTARES/Studio-Plus/Kancelarska-zidle--2420-Sa pphire.html

Jen bez té hlavové opěrky, jinak i stejnou barvu a jsem s ní velmi spokojen. Ale stojí trochu víc než je tvůj limit - cca 5500-6000,- Kč. Jsem toho názoru, že na židli by se šetřit nemělo, když na ní člověk sedí většinu dne.

Nejlepší je zajít do prodejny nábytku, několik židlí si osobně otestovat a pak si vybrat. Každému vyhovuje něco jiného, záleží na výšce postavy, stavbě páteře, hmotnosti, atd...

Síťových opěradel se nemusíš vůbec bát, já jsem si jedno takový koupil a je to výborný - záda pěkně větrají, opěradlo je pevný, nemusíš se bát, že by ses propadl. Já ho koupil asi za 2400 a o nějakej měsíc později jsem ho viděl prodávat v Asku za 1700Kč :-)
Ale na výběr jdeš velmi špatně. Do křesla si musíš sednout, nějaký doporučení přes internet je na hovno. Takže si obejdi obchoďáky s nábytkem a rač šoupat zadní část svýho majestátu po vystavených židlích. Někdo preferuje křesla s houpáním, někdo to nesnáší. Stejně tak vysoký/nízký opěradlo, bederní podpěrka, područky. Pokud chceš něco opravdu dobrýho, tak dobrý židle stojí okolo 7 tisíc, ty už mají hromady nastavení včetně sklonu sedáku.
Pokud budeš brát křesílko z obchoďáku, tak pár rad - já jsem chtěl pokud možno kovový kříž (ten na spodku, pětiramenný, s kolečkama), kolečka tam byly obyčejný plastový, později jsem je nahradil jinýma, s úpravou na plovoucí podlahy. Zvaž taky, jestli chceš hodně měkkej sedák, na odpočinek je to fajn, ale v těch měkkých se při delší práci paří pozadí.

Mám tuto:
www.kika.com
Trošku v ní asi po roce lupe, ale zatím je celkem pevná. Jen zjišťuju, že je to dělaný na nějakou malou váhu, asi o 10 % to přeťěžuju :-)

marku, na netu, každá dobrá rada na nic.
Vlastní zkušenost, stará 4 roky. Ve Francouzské ulici v Praze, "spešl" makacín na židle k PC. Naklusal jsem, dovolili mě posadit se a vyzkoušet, vybráno, ale musel jsem požádat mýho premierministra, a ministra financí, aby svolali vládu, a dali svolení.
Rozhodla kladně, ale musí to taky vidět. Tak jsme tam naklusali oba, a strávili tam další víc, jak půl hodiny "prubováním". A nakonec jsme koupili kompromis, který vyhovoval oběma, a samosebou, že to nebylo to původní.
Možná se tebe tyhle starosti netýkají, ale na vlasní zadek, a záda, si každý musí židli vyzkoušet sám.

Tak postupne...

Sietovina - tiez som nevedel preco, ale aj teraz mam spoteny chrbat, oni vedia co robia. :)

Koza - ako som pisal, nic proti, ale chcel by som uz radsej latku, existuje aj kombinacia, sietovina na chrbat a koza na opierky ruk a sedak.

Vyskusat - ano, vyberal som sedacku a na obrazkoch, aj nazivo vyzeraju uzasne pohodlne, ale ked si sadnes - aj kuchynska stolicka je pohodlnejsia, takze suhlasim, vyskusaj si v obchode a potom pohladaj na nete, mozno kupis aj o 30% lacnejsie.

Polohovatelnost - to tu okrajovo padlo ale toto je to najdolezitejsie, lebo ked nie si absolutny priemer (postavou), nieco ti bude vadit. Urcite by som si nekupil kreslo bez moznosti polohovania podruciek a to hore/hole a do stran.

Ja mam teraz druhe kreslo k PC a tiez som setril. Keby som nesetril, mal by som za tie 2 teraz jedno kvalitne...

Inak planujem si tiez kupit nove kreslo, menim toho viac a toto je to najdolezitejsie, uz som v stadiu ked si vyberam medzi konkretnymi modelmi, len by som si ich chcel vyskusat a niue vsetky som nasiel v kamennych obchodoch. Ceny budu asi trocha mimo, ale podobne verzie bez opierok hlavy by mohli byt este za prijatelnu cenu - a ked setris, tak to znamena ze nemas dost penazi, vtedy plati dvojnasobne - nie sme taki bohati aby sme si mohli dovolit kupovat lacne (alebo nekvalitne) veci - a hlavne ked sa to tyka zdravia. Bud to pochopis teraz alebo o par rokov ked budes kupovat dalsie, ja som sa poucil a uz setrit nebudem - a prave vtedy usetrim! :)

Tu su teda tie medzi ktorymi sa rozhodujem:

Herkules - http://www.stoly-stolicky.sk/kancelarske-kresla/ka ncelarske-kreslo-herkules-2.html
Vapor - http://www.stoly-stolicky.sk/kancelarske-kresla/ka ncelarske-kreslo-vapor-2.html
Sona una 100 - http://nabytok.apema.sk/product_info.php?cPath=40_ 103&products_id=1002

Najvaznejsi kandidat je Herkules, to hlavne koli tomu sietovanemu operadlu a 5 rocnej zaruke, prisposobitelnost vsetkeho je uz samozrejmost.

Ked som vyberal narazil som aj na tieto (vsetko sietovane), su lacnejsie a maju "len" 3-rocnu zaruku ale budu dobre, nizsie by som nesiel, max. ak najdes nieco bez opierky hlavy ale tie podrucky musia byt polohovatelne:

Saturn - http://www.stoly-stolicky.sk/kancelarske-kresla/ka ncelarske-kreslo-saturn.html
Exact - http://www.stoly-stolicky.sk/kancelarske-kresla/ka ncelarske-kreslo-exact.html
Phoenix - http://www.stoly-stolicky.sk/kancelarske-kresla/ka ncelarcke-kreslo-phoenix.html

Já měl to kravské velké managerské křeslo asi týden. Pak jsem navrhl kámošovi, že bych to s ním vyměnil za jeho obyčejnou kancelářskou židli. On byl nadšený, ale asi ne moc dlouho, protože za dva týdny měl také obyč. židli.
To velké je velké, překáží to, při práci se o to stejně neopřeš...
Mě se líbí ta od JaFiho.

Tak ako?

Ja som si chcel kupit toho Herkula, ale... beriem spat to co som povedal, ze "oni vedia co robia". Dnes som si bol kreslo vyskusat, ale ani Herkules, ani ziadne ine kreslo so sietovinou na operadle (ani ziadne ine) nebolo pre "dlouhana" ako ja dost vysoke, aj ked sa operadlo, prip, opierka hlavy da posunut vyssie, stale to nestacilo. Inak ich ale chapem, naco by vyrabali kresla pre tak vysokych ludi, mam neuveritelnych 182cm!!

Toto ma vazne velmi sklamalo, od tychto "extremne" nastavovatelnych a aj pomerne drahych kresiel som cakal viac. :-(

Takze pre vsetkych este raz, nikdy nekupujte kancelarske kreslo bez vyskusania!

Nie dakujem. :-D Zatial si vystacim so starym kreslom, kym niekto vyrobi nejake aj pre nas "dlouhanov". Dnes mi dali odkaz na webstranku v jednom obchode tak sa tam pozriem...

Ked som uz vyskusal to sietovane operadlo a vsetky moznosti polohovania, tak uz by som obycajne ani nechce, aj ak by bolo dost vysoke. Jedno take som aj nasiel, ale nebolo vobec pohodlne.