Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem X1600XT AGP

Browsím si zuby na tuhle kartu, ví někdo něco o případné dostupnosti (nebo zda vůbec bude)? Tohle (pokud nebude vůbec, půjdu asi do X1600Pro :-(:) bude asi můj poslední upgrade do současného PC.

zmena kategorie (mif) (touchwood)

nejde o "dotýkání se" ;-)

tady jde o svobodu vývoje a svobodu položit dotaz (a opravdu si nemyslím, že to je typický OT). Já se domnívám, že tento dotaz do této kategorie (Hardware) patří, protože se jedná o celkem netriviální věc (ačkoliv to není přímo problém s hardwarem), ze stejného důvodu bys mohl do "pokecu" zařadit i dotazy "tuhle nebo tamtu grafiku?" atp.

Jednoduše řečeno, život mě už naučil respektovat názory a vnímání reality jiných lidí, pokud zásadně nekolidují s pravidly hry :-)

jo, o té vím taky :-D

On je právě problém "jen" s XT verzí pro AGP, všechny ostatní jsou normálně k sehnání. Už jsem prolezl všemožné weby, přečetl milion domněnek a historek (a taky spoustu flejmů ATi vs. nVidia 3-[), ale k reálné informaci, zda taková karta existuje, nebo zda se aspoň v dohledné době bude vyrábět, jsem se nedostal.

Na grafiky nejsem žádný superodborník, ale s ohledem na můj "inovační cyklus" a projektovanou dobu životnosti stávajícího PC se mi X1600XT zdá jako ideální volba a tak jsem čekal, že někdo zde bude vědět víc.

6600GT je už slabčák a chybí mu videotechnologie co má ati (a videovýstup mi na nvidiích nikdy moc "nechutnal"). Když už nvidia, tak asi 6800GS, ale to už je zas moc drahé pro mě jakožto příležitostného gamesníka.

No, ještě uvidím, zkusím napsat přímo výrobcům, třeba na mě jejich PR oddělení nehodí bobek. :-D

Videovystup na nVidiich je v techto dobach lepsi, nez na ATI (ostrost, jas, gamut). TVout je (stejne jako u ATI) aktivni ihned po POSTech (HW inicializaci GPU) /vlastne PRED POSTy/. 3D akcelerace "sestky" NV a 16-tistovky ATIny je srovnatelna, neberes-li jako dogma synteticke testy...

Sorry, ale není to "dokolečka". Progooglil jsem spoustu webů a moc jsem toho nenašel.

A ohledně rady na nákup nové desky, to byl vtip, že? Kromě toho, že v současnosti nemá smysl investovat do nové platformy, pokud není vyloženě třeba (AMD i Intel jsou ve fázi zásadních změn, např. DC, DDR2->DDR3, přechod na novou CPU platformu u Intelu). Nehledě na to, že mám 3 PCI karty, které bych musel pravděpodobně nahrazovat nebo koupit desku, která má aspoň 3 PCI sloty. Navíc X1600Pro AGP jsou běžně ve velkoobchodech skladem (stejně jako X1600XT pro PCIe), tak nevidím důvod, proč by měly být nedostatkové.