Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak nahrát video z ČT pomocí VLC playeru (díl poslední)

Takže napíšu znovu postup na nahrání videa z ČT pomocí VLC. VLC opět s novou verzí krapet upravilo zavedený postup. Což uživatel neodhadne a jde na to špatně. VLC netřeba nic zazlívat, primárně je nastaven na něco jiného, než na tahání Uvolněte se, prosím.
----
Postup, který zde popíšu, je dělaný stylem: uvidím na stránce a chci rovnou nahrát. Jinak to jde i přes VLC playlist apod.
------
Najdeme si v prohlížeči na stránce ČT video co chceme, klikneme na kvalitu a spustíme. Klikneme pravou myší do videa/ vlastnosti a okopírujeme adresu.
[2408-1-jpg]
-----
Otevřeme VLC, vybereme Média/ uložit
[2409-2-png]
-----
Vybereme záložku Síť, vložíme okopírovanou adresu a klikneme na Konvertovat/uložit
[2410-3-jpg]
-----
V dalším okně zadáme umístění ukládaného videa (z ČT je přípona asf), jestli chceme nahrávané video i přehrávat (display the output) a vybíráme profil zdrojového videa (šablonka s údaji o kontejneru a streamech audia a videa). Normálně by se vybrala šablona ASF (WMV+WMA), ty šablony nejsou na to vhodné, takže si vytvoříme novou šablonu kliknutím na zakroužkovanou ikonu.
[2411-4-png]
-----
Šablonu si vhodně pojmenujeme (třeba Nahraj z ČT) a encapsulation vybereme ASF/WMV - je to výběr kontejneru, čili i způsob ukládání dat.
[2412-5-jpg]
-----
Na další záložce Video zaškrtneme položky Video a Keep original video track a vybereme kodek WMV2
[2413-6-jpg]
-----
Na další záložce Audio zaškrtneme položky Audio a Keep original audio track a vybereme kodek WMA2
[2414-7-jpg]
-----
Hotovo, šablonu uložíme a z okna naší šablonu vybereme a dáme nahrávat.
[2415-8-jpg]
-------
Tu šablonu odteď můžete používat vždy, netřeba ji znovu nastavovat. Důvodem pro mrvení videa (kostičky, slité barvy), je že v přednastavených šablonách je odškrtnuto "Keep original audio track", takže VLC se snaží obraz a zvuk uzpůsobovat a nedaří se mu. Tímhle nastavením VLC řekneme: nehrabej na to a ukládej to jak to je.

loading...

Já stahování z ČT řeším trochu jinak (teoreticky, protože nestahuju) - snažím se získat pravý odkaz na soubor a ten stáhnu (jednovláknově) FlashGetem. Pak se o žádné hlídání konců starat nemusím.

Ani není potřeba komerční Media Catcher, stačí prohlížeč, VLC a FlashGet.

Když už je tady tohle téma...
Před časem jsem tohle řešil a měl jsem problém se "seekem" tj. posuvem na libovolné místo videosouboru. Problém bylo indexování, které u *.asf , *.wmv chybí.
Zkoušel jsem AsfTools a další, ale problém jsem tím u těchto formátů nevyřešil..

Je nějaká možnost jak to udělat, kromě konverze do jiného "normálního" formátu?

Děkuji.

problém je, že "původní iVysílání" bude brzo zrušené a pojede jen to nové pod Adobe Flash Player. Staré už je také dost často tzv. interlaced, tzn. vodorovné pruhy u pohybu.
Jak stahovat v novém iVysílání, které jede přes Adobe Flash?
díky

zkusil bych navštívit, pokud bude flash krytý, fórum list.php, na novu i barrandov plugin udělali, tohle jim nedá taky. až tam budeš, klidně se odkaž sem, ať ví s čím válčíme a pozdravuj, že děkuju.
---
jinak moc si vážím 7700 přečtení, netušil jsem, i když je návod napsaný špatně, jaký zájem způsobí. děkuju. teprve příspěvek od ale http://pc.poradna.net/q/view/456566-jak-nahrat-vid eo-z-ct-pomoci-vlc-playeru-dil-posledni?page=r5615 99#r561599 to uvedl na pravou míru.

Zeptej se YouTube Downloaderu nebo HiDownloadu.
Budou vědět.

Jenom je problém v tom, že HiDownload to stáhne přesně tak, jak mu to ČT odesílá, tj. několikrát (vrací se o kousek zpět a trvá, než se dostane dál).

YouTube Downloader to sice nebude stahovat několikrát, ale občas video zakostičkuje, zastaví se obraz, i když zvuk jde a video pak nejde přehrávat v některých přehrávačích.

Dobrý den,
funguje tento postup i na nahrávání živého vysílání televize z youtube? Nebo se musí zadat jiné hodnoty? Jedná se mi o tento odkaz..watch
Podle postupu se mi to nedaří :( Budu Vám velice vděčná za radu. Děkuji M.