Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC pouze pípá

S pomocí vaší poradny jsem coby amatér zprovoznil spoustu PC.Dnes však došlo na mě a nevím si rady.PC se najednou sám od sebe restartoval,ale již nenaběh,neproběhl post,jen na monitoru bylo to,co je na obrázku.Udělal jsem postupně vše,co jsem se zde v minulosti dozvěděl.Vytáhl RAM,grafiku,konektory a znovu zapojil.Resetl jsem pro jistotu i BIOS.PC se však nerozjede a chová se záhadně.Někdy proběhne post s memory OK,dále to však nepokračuje,k detekci disků nedochází.Někdy ani post neproběhne,jen nepřetržitě pípá dlouhými tóny,nenajede ani grafika.To dělá s připojenými i odpojenými disky.Momentálně nemám možnost vyzkoušet jiný zdroj.Deska je GA-K8NE.Zatím jsem zprovoznil nějaký starý Compaq EN,i to byl boj.

Nemohu nalézt nějaký řád,podle čeho se to chová,někdy to dojede až sem,viz obrázek,ale na F1 ani vstup do BIOSU to nereaguje.Jindy a to i s odpojenými disky to pípá již od začátku.Zkoušel jsem měřit napětí na zdroji,naměřil jsem ve všech větvích více,pak jsem zkusil změřit NiMh tužkovku a ta vykazovala napětí 1.7V,tak tomu měřáku nevěřím,není to však žádný šunt ze stánku.Je možné,že ukazoval blbě i kvůli tomu,že jsem ho přinesl z poněkud chladné místnosti.

Baterku jsem již v noci vyměnil za jinou,sice nebyla nová,ale nic se nezměnilo.Prvotní příčina byla,že došlo k náhlému vypnutí PC,jako kdyby byl krátký výpadek proudu,neuvědomuji si,jestli to při restartu píplo,pak jsem již jen čuměl na ten podivný nápis z prvního jpg.Teď zkusím sehnat zdroj,ale má to vůbec smysl?

1.7V jsem naměřil na tužkovce,psal jsem to proto,poněvadž jsem měřáku nevěřil,ukazoval 14V na 12V větvi.Možná to bylo tím,že se trochu orosil,přines jsem ho z chladu.Teď naměřil na 12V větvi 13V a na baterii 3.1V.
PC se mi před chvílí s odpojenýni disky spustilo,proběhl post až k tomu,že není disk se systemem,disk jsem připojil,pípá od začátku,disk jsem odpojil,opět pípá od začátku.

Obecný postup pri HW problémoch:
Minimum komponentov: použi iba jeden modul RAM, grafickú kartu a klávesnicu
Musíš sa dostať do BIOS-u. Ak sa ti toto nedarí, prečo ? doska nereaguje na klávesnicu ? Prebehne reset a inicializácia klávesnice / to prebliknutie led / ?

Mať jasnú predstavu akým postupom systém oživuje komponenty a jednoznačne určiť kde vzniká problém. Vedieť čo je príčina, čo následok, inak sa nedopátraš ničoho.

Vypůjčil jsem si zdroj,vše při starém,jednou proběhl post,po připojení disku opět nic,po jeho odpojení zase nic.Jinak to dělám s tím minimem komponentů,jeden paměťový modul,odpojené disky,nejede však ani úvodní grafika,hned po zapnutí to dlouze pípá.
Procesory prý neumírají,takže deska?

Šlo to vôbec niekedy s komponetami co máš ? RAM je správna ? Je funkčná ? To je základ.

Si hrozne rychlý. Však si priprav na Flash disk nejaký DOS-ovský system na otestovanie hardwaru. Inak to bude dookola jede-nejede. Vieš sa dostať do BIOS-u ? Ak nie, tak nechaj tak. Škoda času.

PC fungovalo naprosto bez problému cca 4 roky,takže se nepokouším poskládat nějaký šrot.Ano jsem lama,ale také každodenní návštěvník této poradny.Tak bych měl něco pochytit i přes svůj věk.BIOS je Award,na beep code jsem se díval nejdříve,dlouhé nepřetržité pípání,snad problém s pamětí.Pokud to nyní ani nenabootuje,tak kontrolu pamětí třeba Memtestem z diskety neprovedu.Jiné PC,kde bych to mohl odzkoušet nemám.
Po tom prvotním pádu PC,projevilo se jako přerušení proudu,PC jakoby restartoval,skončil však s černým monitorem s tímto nápisem
113-AA33402-100 BR#14779 CL#160698
GV-RX60P128DE F23
Je to v jpg v mém původním dotazu,doufám,že je to správně vloženo a nevidím to jen já z mého disku.
Paměťové moduly byly 2 ,zkouším to s jedním,vystřídány všechny možné pozice

Zaměř se na:

1. zdroj (výměna nejspíše prokázala, že tím to nebude)
2. desku (tady bych to viděl jako velmi pravděpodobné s ohledem na značku a typ čipsetu)
3. RAM (může být vadná, pokud jsi ale zkusil v "singlu" postupně oba moduly, tak tuto chybu můžeš na 90% vyloučit)
4. CPU (že nechcípají, to je pověra - umírají taky, jen ne tak často)
5. GPU (že proběhl BIOS grafiky ještě neznamená, že je OK, podle BIOSu to tipuju na nvidii, ty takhle chcípnout umí. PCI grafiky v nových deskách mohou, ale taky nemusí fungovat, záleží na BIOSu, popř. jeho nastavení)

Děkuji za každou odezvu,je to pro mě morální podpora.
Grafika je tam PCIE,nějaký jednoduchý Radeon,fakt mi to jelo pár let bez přeinstalace,takže ani si již nepamatuji,co je tam za komponenty,ani na kterém z 2 hdd je system.Jinou grafiku PCIE asi neseženu.Tak už se dívám do starších příspěvků na volbu komponentů pro PC,nedávno zde něco skládal marekdrtič,jít však dnes do jednojádra se mi moc nezdá.Žádné zvláštní taškařice sice na PC neprovozuji,to co mi odešlo byl Sempron 2600 s 1GB RAM,na převod fota z rawu to již bylo dost limitující,dlouho to trvalo.Ten Sempron LE-140 je dost chválen.

LE-140 mám v testovacím stroji a nepozoruju větších problémů, na běžné činnosti to bohatě stačí.

Pokud budeš upgradovat PC, asi bych dnes šel do komba AMD Athlon X2 (nebo X4 620 - to spíše, pokud děláš s fotkami a máš multithreadové SW) a deska s AMD785G (dají se na tom dokonce i hrát starší hry, na grafiku a desktop+ video je to luxusní). K tomu DDR3 RAM a máš hotovo. Alternativa je Intel, něco jako Pentium E5200 k tomu něco desky za litr (Asus P5KL) a DDR2 RAM, ale k tomu budeš potřebovat grafiku a není jistota, zda ta tvoje stávající je OK.

P.S.: stává se, že po pár letech služby technické zařízení "odejde" :-), obzvláště u dnešních "trvanlivých" výrobků.

GV-RX60P128DE - Radeon X600 karta od gigabyte)
113-AA33402-100 BR#14779 CL#160698 - verze a revíze systému BIOS toho Radeon-u

Deje sa asi nasledovné, grafickú kartu nájde, inicializuje ju v pravekom VGA mode, a nasledne prebiehajú interné testy karty, neskočia úspešne ? Test RAM-ky nasleduje až po oživení grafiky. Zlyhanie môže samozrejme aj pri teste RAM-ky, Vadný, nespoľahlivý radič pamäte ? Nemáš to ako zistiť.

Zrejme už nič viac urobiť nemôžeš, iba toto. Použi inú grafickú kartu, PCI-E alebo PCI na test funkčnosti mainboardu. Ak raz to nabehne a raz nie alebo sa nedostaneš do BIOS-u, a nevieš opakovane a reprodukovateľne to nastaviť, ten mainboard vyhoď.

Již jsem se smířil s tím,že PC odešlo do křemíkového nebe.Jeden postřeh,PC naběhne ,pokud je pořádně odpočinuté.Zkrátka ráno ho nastartuji,běží
třeba 2 hodiny Memtest 86,ale po rebootu nenaběhne,ani za hodinu,ani za dvě,potřebuje nejlépe celou noc k odpočinku.Něco jako letadlo v dobrodružstvích vojáka Čomkina.
A to každý nemá :-D

Vytahuji ze záhrobí !
Viz předešlé příspěvky.Sestavil jsem tenkrát nové PC,ale s původním starým zdrojem.Teď se mi stává,že někdy PC divně startuje,po stisku tlačítka je slyšet,jak zdroj naběh,roztočí se větráky,ale ihned vypnou.Pak je několik vteřin ticho a poté zdroj sám od sebe znova naběhne a tím i PC.To dělá třeba pár dní za sebou a pak je měsíc klid.Takže jdu do nového zdroje http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8O0V41NK18BE současně bych chtěl kvůli nemožnosti připojení HDMI vyměnit i grafiku PCIE co nejlevnější,hry nepařím,nechám si poradit.Ten mainboard,o kterém jsem si tenkrál myslel,že je vadný,s jiným zdrojem funguje,tak asi již tenkrát byl ten zdroj načatý a mainboard byl silně vybíravý,nepracoval ani s jinýni zdroji,ale měl jsem možnost jen zapůjčit vámi oblíbený Eurocase.