Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Program na nahrávanie zvuku cez zvukovku

Ahojte,

potrebovala by som poradiť. V minulosti som si dosť často nahrávala zvuk pomocou programov, ktoré nahrávali všetok zvuk, ktorý ide cez zvukovku (mala som MSI, windows XP).
Tam mi to išlo bez problémov, len s novým notebookom som dostala vistu, kde je to už zložitejšie. Žiaden program na nahrávanie mi nefungoval, teda nahrával len z mikrofónu, nie zvuk zo zvukovky, nedalo sa to nijako nastaviť. Skúšala som to dosť dlho (od audacity až po najjednoduchší recorder), no vo viste je problém v tom, že sa tu nedá zvoliť nič také, ako stereo mix alebo niečo v ponuke nahrávacích zariadení.
Našla som jediný program, ktorý to zvláda - fair stars recorder - tam treba zvoliť v input devices record from playback device, no free verzia mi dovoľuje nahrať len maximálne 2 minúty.

Tak by som sa rada spýtala, či nepoznáte nejaký free program, ktorý nahráva zvuk aj vo viste, stačia mi najzákladnejšie funkcie. Budem fakt vďačná za každú radu. Vopred veľmi pekne ďakujem:-*

Mám Lenovo G530, windows vista home premium.

ked mas conexant, tak tam logicky nebudes instalovat ovladac realteku, ze. Conexant je ina firma, ina zvukovka. Nainstaluj ovladac pre svoj conexant (vid link na IBM vyssie), a pozri sa tam ze jake tam mas ty zariadenia (tam jak je ten obrazok co uz niekto vlozil vyssie - ten vyber zariadenia). Ked tam nemas ziaden mix, tak potom na tej zvukovke mix nahravat nemozes.

To ale nezavisi od programu, ani od WindowsXP, ale od zvukovej karty. A ta je v inom notebooku ina.

Pokial by slo len o to zachytavat to co generuje PC, tak na to by sa dal najst specialny program, mozno, ale zachytavat mix vsetkeho (vonkajsie zdroje zmiesane s tym co generuje PC) ak to nepodporuje zvukovka by som povedal ze na to asi program nenajdes.

Tiež som hľadala niečo, čo zachytí tie zvuky a mala som to pod nosom. Tiež mám Vistu. To nahrávanie mi najprv nijako raz nešlo a pritom je to veľmi jednoduché nastaviť. Stačí kliknúť pravým tlačitkom na reproduktor a zvoliť si Zařízení pro záznam - Směšovač stereo. Prvotný môj problém bol, že mi ten Směšovač nezobrazovalo. Klikla som na ten zoznam zariadení pravým tlačítkom a zvolila som, aby zobrazovalo aj vypnuté zariadenia a bol tam. Potom už stačí ho len zapnúť a zvoliť ako východiskové zariadenie a všetok zvuk z PC sa ľahko nahra cez obyčajné nahrávanie zvuku. Celá veda. :D