Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Konvertor z .cda do mp3

Prosím o radu, zda existuje nějaký konvertor z formátu cda do mp3. Chtěl bych si stáhnout do mobilu lekce angličtiny pro samouky z přiložených CD. Hledal jsem tu, ale našel jsem jen dotaz na opačnou konverzi. Vyhovoval by nejlépe nějaký jednoduchý prográmek...Díky.

Az mu povies kde mas tu lamu :) (LAME kodek, www.google.com), tak budes moct ukladat aj mp3

P.S. alebo si to uloz ako .wav, k tomu netreba lamu :) a do mp3 si preved wav cim chces. Inac v EAC odporucam v menu u nastaveniach mechaniky si nastavit mod "burst", je to najrychlejsi mod. CD sa nacitava tak ze z menu vyberes ze ulozit ako wav.
P.S.2. EAC by mal obsahovat aj cestinu (niekde v menu v nastaveniach si najdi volbu Language, ak neni tak cestina je na webe autora EAC http://www.exactaudiocopy.de/en/index.php/resource s/download/translations-eac/)

Ked chces nieco kompresovat do mp3 tak by si mal vediet co to je bitrate. cim nizsi bitrate sa zvoli tym horsia kvalita mp3 bude, ale tym mensi mp3 subor. Typicke je 192kbps co sa blizi CD kvalite, alebo dnes uz vacsinou vidim variabilne bitrate (t.j. kodovaci software rozhoduje podla zlozitosti zvuku ze jake bitrate pouzije, a uzivatel pri vytvarani mp3 voli len kvalitu v nejakych percentach alebo "stupnoch", ak je nastavene ze pouzit variabilne bitrate)