Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WiFi-komplet řešení pro domácnost

Ahoj, jelikož nám do domácnosti přibude další počítač a nechceme tahat kabel, napadlo mě udělat komplet WiFi řešení pro domácnost.

Prdlajs tomu rozumím, ani po projítí nějakých témat z toho nejsem moudrý, a tak se ptám, jaké zařízení použít aby výsledná WiFi splňovala podmínky:

1. Oba počítače budou připojené přes WiFi (PCI karty,...)
2. Možnost připojit třeba notebook nebo mobil s WiFi (AP režim?)
3. Poloměr vysílání s velkou rezervou 15 m.
4. Standart 802.11g.
5. Cena 1500,-Kč

Zatím není potřeba nic sdílet, to možná časem.

Dům je přizemní, cihlové zdi, na internet jsme připojeni přes WiFi z 1km vzdáleného kostela (na půdě nějaký přijímač, ze kterého vede LAN kabel do PC). Rychlost připojení je 3Mbit tam i zpět.

Napadlo mě, jestli bude možné dosáhnout minimálního pingu jako přes kabel, protože si občas rád zahraju nějakou střílečku přes internet.

To je snad vše, díky moc.

ping ti zhoršuje už to wifi připojení na kostel. druhým wifi doma se odezva ještě zhorší, uvidíš sám. buď si natáhneš 25m drátu k routeru, nebo to nějak přežiješ.

z wifi routerů ti stačí s režimem ap, nějaký tp-link nebo asus, je to fuk.
jen tak uvažuju, že oba počítače přes wifi ti akorát využijí rychlost 802.11g, pokud bys tahal data mezi nima, jestli by nestálo za úvahu mít aspoň jednoanténkový 802.11n - a k tomu n-kové síťovky.

někde tam píše že to tak bude, asi byl dosud jediný pc přes kabel, a třeba se rozrostli či mírně postěhovali.

když oba ty pc budou kus od routeru a kousek od sebe, buď jim vytvořit druhé síťové připojení (ad hoc), nebo je pro rychlé sdílení spojit kabelem na jiném subnetu (172.16.x.x).
ale záleží jaké mají možnosti.

Teď máme jedno PC, připojené přes kabel. Původní myšlenka bylo se zbavit kabelů (WiFi PCI karty). Druhý počítač bude možná notebook, takže určitě WiFi řešení.

Pingy ve hrách mívám max. kolem 80ms.

Jeden kabel by zůstat mohl, druhý je velký problém.

Takže zůstává otázka, jakou krabičku a případně PCI WiFi kartu.

Pingy ve hrách mívám max. kolem 80ms.

horší už to snad být nemůže, leda pokud nepřejdete na gprs/edge/cdma. fakticky to uvidíš až po zapojení druhé domácí wifi.
ale stejně mi to nedalo (mám taky wifi providera):

ping pc.poradna.net

Příkaz PING na pc.poradna.net [92.240.244.39] s délkou 32 bajtů:

Odpověď od 92.240.244.39: bajty=32 čas=18ms TTL=56
Odpověď od 92.240.244.39: bajty=32 čas=17ms TTL=56
Odpověď od 92.240.244.39: bajty=32 čas=15ms TTL=56
Odpověď od 92.240.244.39: bajty=32 čas=17ms TTL=56

Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:
Minimum = 15ms, Maximum = 18ms, Průměr = 16ms

čili už ten váš poskytovatel je divnej.
takže zatím pouvažuj jak nenápadně natáhnout po baráku kabel, ale mezitím klidně testuj vložený nový wifi router. pokud se ti nelíbí wr741, kup si krabičku s více anténkama nebo delším popisem..
nevím to jistě, ale žiju v tom že routery s více anténkami umí full-duplex = větší propustnost.

ještě jedna věc: ty preferuješ normu 802.11g, tvůj provider ji má dokonce v záhlaví. jenže jakou rychlostí funguje tvoje interní domácí síťka [router<->2pc] s tím přece vůbec nesouvisí - takže jdi doma do "n". nejlevnější pci "n" vypadá asi tak (zlatý kabel:)

a ještě jednou k tvému pingu: pokud dosahuje tak vysokých hodnot, a přitom silně kolísá, pravděpodobným viníkem může být automaticky spouštěný spyware trvale běžící na pozadí, který si v rámci multitaskingu nárokuje svůj čas. vem msconfig.exe, starter, autoruns, hijackthis atd. - a začni hubit.

Proto jsem psal max. Spyware na omezeném účtu? Teď na kabelu můžu hrát jakou hru chci přes internet bez lagů (aspoň jsem zatím problém neměl).

Na stránky providera bych se radši nedíval, poslední aktualizace proběhla už v paleolitu.

Jak jsem psal, možná to bude notebook, takže kabel fakt ne. Ten TP-LINK se zdá dobrý-přiznám se, že jsem předtím ani neklikl, slepota :-[.

já za spyware považuju všechny ty roztomilé skryté či neskryté toolbary, aktualizátory, monitory stavu které možná něco někam hlásí, updatovače, adware...
čili pokud je ping hodně proměnlivý, početl bych si ve výpisu hijackthis co všechno tam vlastně mám.

a pak bych zkusil dotaz u dalších připojených ke stejnému providerovi, zda jsou na tom s pingem stejně divně - jestli s tím má cenu u mě doma něco dělat, nebo je to vlastnost providera.

nakonec: pokud kabel nepřipadá v úvahu ani pro sdílení mezi koncovými pc, vem radši ježatější router =586]s více anténkami, ať se nemusí u jediné hádat o příjem a vysílání - taky v těch parametrech uvádí vyšší teoretickou rychlost.

aha, koukám že se mi odkaz nad tím nějak zprasil.
jo, třeba ten.
wifi-n v noteboocích jsou dnes běžné, norma už byla odkývaná, tak ať to funguje :)

Všechny updatery a věci co jsou zbytečným bordelem zakazuju v CodeStuff Starteru

jo, taky ho nosím na všech flashkách.
pokud jde o doinstalované toolbary a bho doplňky do webových prohlížečů, jdou buď vidět v nastavení prohlížečů, nebo jsou vypsány v logu programů jako hijackthis, combofix (pokud je instalátor nějakého softu zatají).
ale bude to jak píšeš - provider má víc zákazníků, ale do hw moc neinvestuje - a pak to tak vypadá.

Nechci zakladat nove tema tak se zeptam tady. Potreboval bych taky po baraku udelat wifi. Net prijimam pres wifi do Air-live wl-5460ap a odtam vedou kable do dvou PC. Staci kdyz ten air-live vymenim za router co ma 2diry na anteny ? Jako ze jedna antena bude tu wifi prijimat a druha vysilat ?

- jednoduše přidat "ap" krabičku s jedním lan konektorem - ip adresy bude furt přidělovat tvůj současný router.
nebo tak jde zapojit i druhý router (pořízený třeba jako záložní):
- buď vypnutím natu (musel by mít režim bridge-client),
- anebo vynecháním wan vstupu a přivedením kabelu od prvního routeru do lan zdířky druhého a zákazem jeho dhcp = uděláš z druhého routeru wifi switch.