Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem soubory FLAC

ahoj, mam na ntb pisnicky od green day...kdyz otevru slozku s pisnickama tak je nelze spustit...v seznamu podrobnosti je napsano u typu souboru: soubor FLAC... co to vlastne znamena? a v jakem prehravaci se to da prehrat?(jestli to ovsem jde)...dik za kazdou vasi radu

Ja pouzivam oficialny flac
download.html
a k nemu frontend flac.htm IMHO celkom dobry. Pred kodovanim je dobre nastavit si udaje pre ID tag ([Tag Conf.])

Do FLAC sa prevadzaju wav (t.j. priamo z audioCD) ktore este neboli dodrbane stratovou kompresiou (mp3 a spol). Ak to je raz v mp3 tak je subor 3x mensi a prevod do FLAC (subor 3x vacsi) uz by tomu mp3 kvalitu nepridal. Jedine co by si dosiahol by boli 3x vacsie subory.