Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velikost okna v XP

Snažím se poctivě, aby se mi velikost okna zobrazovala pořád stejně, ale nedaří se ...
Stále se mi otevírají okna přes 3/4 obrazovky. Nic mi nepomáhá, tzn. volba Nástroje -
Možnosti složky - Zobrazit - Jako aktuální složka. Silně mi to pije krev.
WinXP SP2 + záplaty od MM_tanka + záplaty 07/2006 od kolegy, na kterého si teď nevzpomenu.
Systém je super čistý, v životě nebyl na netu a dělá to od novoty bez záplat.
Na druhém HDD s jiným OS bez problémů. Klidně hrábnu do registrů, jen poraďte.
TweakUI a podobné věci jsem nezkoušel ...
zmena kategórie, pôvodne: SW hádanky (los) (Fuente)

Teoreticky by se mely okna Exploreru otevirat podle posledniho pouziti.
Zkus to nastavit primo na Tento Pocitac, zavrit a otevrit znovu.
Pokud se to otevira, jak potrebujes, pak teprve nastav ve vlastnostech slozky "Podle aktualniho"

Jeste fungovaly nejake triky jako Ctrl+kliknuti na titulek okna - dokonce to kdysi ukladalo i okno IE.

Našiel som podobný problém na http://www.softwaretipsandtricks.com/forum/windows- xp/12113-folders-all-opening-same-size-screen.html
Malo by pomôcť: Tools / Folder Options / View / Reset All Folders (Nástroje -
Možnosti složky - Zobrazit - Resetovat všechny složky).

V tej diskusii je aj odkaz na reg súbor, ktorý by to mal napraviť tak, že vymaže kľúče (a podkľúče) z vetiev HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell NoRoam\BagMRU a HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell NoRoam\Bags. Potom ešte nastaví počet, koľko nastavení priečinkov si bude pamätať, na 8000 (0x1f40) (pôvodne si pamätá 5000) a nastaví, aby sa pamätali nastavenia priečinkov.

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam\BagMRU]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam\Bags]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell]
"BagMRU Size"=dword:00001f40

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam]
"BagMRU Size"=dword:00001f40

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoSaveSettings"=dword:00000000