Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem deska nebo procesor v haji?

Caute, jak poznam jestli je v haji zakl. deska nebo procesor?
zdroj jede, vsechny komponenty(ram, hdd, ...) jsem nezkousel, ale na monitoru se neobjevi nic.
Po vymene karty (agp -> pci) porad nic, tak je asi nefunkcni deska, ze?

ta pci grafarna je funkcni(overeno)

deska msi k7t pro 2

deska nepipa, msi ma 4 ledky a kombinaci zelena/cervena rika o chybe, ale problem je ten, ze sviti furt jina kombinace,pci karta do slotu zastrcena dobre...

pocitac jel cca 1 hodinu pak se sekl a od te doby nic, ale zajimave je ze nefunguje(uz) ani cdrom(nejde vysouvat/zasouvat)

Vytahni jeste pro jistotu baterku BIOSu nebo ho resetni propojkou.

Jinak vzdycky je mnohem pravdepodobnejsi zavada desky nez procesoru, ale konkretne u tehlech dvou veci mam overeny, ze to jde poznat pouze vymenou procesoru za funkcni.

Jo a zkus nechat zapojenou jenom grafiku, pameti vytazeny venku. Pokud tam mas teda speaker.

na to aby doska pipla nemusi byt zapojeny speaker. v pripade vadneho procesora by doska mala pipnut takisto v pripade vadnej ramky. ak by bola zla cdrom alebo hdd to nema vplyv na nabeh biosu ten by mal nabehnut tak ci tak. prvy by som otestoval zdroj potom ram a nakoniec dosku.

Ak nejde vysunut ani CDROM tak pravdepodobne chyba 12V alebo 5V (t.j. bud je niekde skrat - to by ale asi vypol zroj uplne, alebo je v haji zdroj), ale skontroluj si to najlepsie multimetrom ci mas aj 12V (zlty oproti ciernemu) aj 5V (cerveny oproti ciernemi), preistotu skontroluj aj 3.3V (oranzovy oproti ciernemu).

Mas dostatocne vykonny zdroj na tu zostavu?

P.S. Samozrejme moze byt aj nedotlacena RAM apod., ale ta nevysuvajuca CDROM je podozriva. Este skus vytiahnut IDE kabel z CDROM, nechaj len napajaci a skus ju vysunut. Vysunie sa? Ak ano tak je zdroj v poriadku a problem je na doske (je aktivny reset z nejakeho dovodu).