Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Skutečná velikost disku

Zdravím, nějakýma instalacema systémů jsem přišel o cca 100GB místa. Při instalaci W7 mi při formátu nabídlo pouze 900GB..zbylých 100GB systém nevidí..Jedině při instalaci Ubuntu při volbě pouze tohoto systému bylo vidět nabídku 1TB..je nějaký program na formát zbylého prostoru a jeho připojení k disku?

Schvaleny standard to neni (kto by to schvaloval, v parlamente ani nevedia co to je gigabajt :) vyrobcovia HDD pouzivaju 1000 z uplne jednoducheho dovodu - je to pre nich vyhodnejsie :)
V digitalnej technike je zauzivane pouzivat 1024 (vychadza to z adresovania pamati, 1024bytov sa adresuje 10adresnymi vodicmi, resp. adresa potrebuje 10bitov, ptz 1024 = 2^10). A bolo to tak zauzivane aj ked este ziadne HDD na svete neexistovali.

Takze standardy neprochazeji pripominkovym rizenim a naslednym schvalovanim? Jak tedy vzniknou?
Vyrobci HDD to znaci dobre, Win, kdyz tomu zmensi kapacitu prepoctem do dvojkove soustavy a nepredelaji prexif, jiz standard porusuji...

U pouzivani dvojkovych soustav se maji uzivat jine prefixy nez v desitkove soustave, jde konkretne o mezinarodni standard IEC 60027-2, ktery plati od 1. dubna 2004 v systemu ceskych technickych norem pod cislem CSN IEC 60027-2.

Na nejaky IEC kazdy moze srat, ked niekto (=vsetci) oznacuje 1024B ako kB uz 50rokov, tak to bude znacit tak aj nadalej, a moze sa IEC postavit aj na hlavu. Keby ta radsej trapilo nieco podstatne, napr. porusovanie vsetkych noriem vsetkymi cinskymi vyrobcami smejdov alebo napr. RAM modulov, co sposobuje len chaos, nefunkcnost, klamanie zakaznika (veselo sa predava 1333 RAM ako "1600"), to je ina sila. A nie nejake GB.

Aha takze uz nmal byt Bill Gates v base na dozivotie, a aj vsetci vyrobcovia RAM a cinski vyrobcovia USB zariadeni :-) Ja by som sa teda tesil, na toho Gatesa v base :-)

P.S. a defekaciu robi dementne IEC, ked nerespektuje 50rokov zauzivane a technicky podmienene skutocnosti.
A este mi napis ze podla ktoreho § je to trestne, nech uz idem podat zalobu na hnusneho Gatesa :-D (IMHO ziaden § neexistuje)