Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozdiel medzi HW AP a PCI kartou?

Ahoj, rozmyslam ci kupit radsej niake starsie hardwerove AP, napr. Ovislink 1120 alebo PCI kartu, rozmyslam nad MSI PC54G3. Zaujimal by ma vas nazor, co je vyhodnejsie, ci karta postacuje, ci nema velke naroky na procesor alebo ramku, ci v bedni moc hreje, atd.. jdnoducho plusy a minusy oboch, rozdiely vo funkcnosti.
dakujem velmi pekne

PCI karta (pokud to není speciální HW APčko do PCI slotu - i taková karta existuje) je jako AP zcela nevhodná. Jednak PC musí stále běžet aby AP mohlo fungovat, jednak žere z výkonu PC a jednak kvalita a stabilita tohoto řešení je velmi špatná (výjimkou jsou APčka s kvalitními kartami (např. čipset Atheros a kombinovaná s Linuxem). A konečně nastavit to tak, aby to opravdu fungovalo, chce o wifi něco vědět, rozhodně to není ve stylu "klikací průvodce".

resumé: AP vždy jen hardwarový, ideálně alespoň s podporou WPA2 (tj. s výkonným CPU)

to msi si rozmysli. pokial viem nevie mod klient a navyse vela znaciek vie mod klient len proti rovnakym protikusom. vyhodou hw ap je ze moze byt az 100m od pc celkom blizko k externej antene cim nas nenuti premistnovat pc k nej kvoli utlmu signalu na kabli. pci karty su z mojho pohladu velka blbost (vynimku tvoria len routre z linux os ktore su umiestnene priamo pri antenach).

Měl jsem obojí a pokud nemáš vyloženě duvod proti bral bych jednoznačně HW AP.
Jedinou nevýhodou je nutnost sítové karty (pokud nemáš, nebo máš stavající zabranou/né)
Jinak má HW jen a jen výhody: mužeš mít kratší, kabel, jednoduchá montáž, přenostitelnost
volný pci slot.. "zlatou svini" zašroubuješ jednou a máš pokoj a ne kontrolovat signál
při každém posunutí kompu... jednoduché rozbočení...