Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SD flash - obnova dat z fotoaparatu

Zdravim, mam Canon A610 a potrebuju obnovit par smazanych snimku z SD karty. Problem je, ze vsechny programy na obnovu souboru (a ze jich jsou tuny) se divaji pouze po discich, vymennych ulozistich (ctecka karet, disketa) atp... Ovsem Canon A610 se nezobrazi ve Win XP jako vymenitelny disk, ale jako zarizeni "digitalni fotoaparat" pod polozkou "skenery fotoaparaty". Programy na obnovu souboru tohle neberou. Ctecku karet bohuzel momentalne nemam. Lze nejak zajistit, aby se fotoaparat hlasil ve Win XP jako obycejny vymenitelny disk? Win 9x jej takto pry zobrazuji.
Diky

no, asi to vypada na tu ctecku, az ted jsem si vsiml, ze na kartu ve fotaku ani nic nezkopiruju, jde jen stahovat, je to asi prvni vec co mne na nem nasrala ...pokud nepocitam tu, ze se nepta na potvrzeni formatovani :-D

...ten plugin zpristupni obsah karty v TCMD pres "sitova okoli", ale prakticky to nic neresi, kazdopadne diky za info

Možná to myslel obecně, Canony totiž z nepochopitelného důvodu nepodporují USB mass storage class, takže se nechovají jako výměnný disk a jednoduše na ně nejde nic zkopírovat. Jenom dodám, že existuje plug-in pro souborový manažer FAR, kde pak lze bez problémů kopírovat obousměrně, jako by to byl disk: index_en.html. Bohužel, je to vlastnost a nevýhoda Canonů.