Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno windows 7 a bios

Ahoj lidi,jsem uplne hotovej.Potrebuji poradit nainstaloval jsem operacni system windows 7 a pri prvnim spusteni to nejde.System se vubec nespusti jen to ukazuje cernou obrazovku s cislicema podnim je napis:Verifying DMI Pool Data.... AMD Data change...Update New Data to DMI! BOOTMGR is compressed Press Ctrl+Alt+Del to restart.Kdzy zmacknu ty to tri klavesy tak se to cele znovu opakuje.Mezi restartem muzu do biosu ale nevim co mam nastavit,ma deska je MA790GPT-UD3H a opracni system windows7 Prosim vas moc oradu.Dekuji.

To nemá s BIOSem nic společného, tak se nastaví jen pořadí bootování. Má se zkontrolovat, jestli ten disk není zkomprimovaný.

* Insert the installation DVD in your system and start the pc above.
* Click Repair your computer.
* Then click on Load Driver.
* Go to Computer.
* Right click on the partition your installation previously compressed> Properties.
* Then uncheck "Compress drive to increase space available".
* Then close all windows to restart the computer.

Insert = vložit
click = kliknout
uncheck = zrušit zatržení
close = zavřít
restart = restart

Nastartuj to PC z instalacneho DVD, a zvol si tam opravit. To su prve dava body a potom pokracujes dalsimi. Ked to furt nechapes tak tam nainstaluj tie Windows nanovo, a v instalatore odstran oddiel a vytvor nanovo (data v tom oddieli budu vsetky zmazane samozrejme). Ked nechapes o com hovorim nechaj si to urobit niekym kto uz niekedy instaloval Windows a ma aspon vzdialenu predstavu ze co to je oddiel disku a kompresia.

USB storage je nieco ine, to sem neplet.

Ked tam strcis to DVD a restartujes PC a mas spravne nastavene poradie bootovania v BIOSe (CDROM najprv) tak to po tebe chce zmacknut klavesu, pise ti to a mas na to 5sekund. Ked iti to nepise tak z nejakeho dovodu (poradie v BIOSe apod) to nebootuje z toho DVD. Napr. ak je to palene DVD a ak to palil magor.

Pri boot DVD to chce kliknout ceka asi 5 sec. a pak najizdi na HDD boot, jelikoz mas pokakane bootovani systemu OS tak ti to spadne, nabootojes tak ze vlozis DVD win 7, nahore se ti objevi please any key boot dvd OS.... zde kliknes a zacne bootovat DVD, tam das oprava, je to cesky a jeste k tomu ty tlacitka pro opravu jsou jak pro slepi, dal uz si snad poradis.
Jinac to nastaveni patrition je oddil HDD, da se to delat zapisem do prikazaku >> diskmgmt.msc enter.

Kamoska ma rovnaky problem, jej kamos jej poradil aby dala komprimovat disk, ona dala skomprimovat C-cko a teraz jej pise presne toto:

"BOOTMGR is compressed Press Ctrl+Alt+Del to restart."

DVD s obnovou systemu som skusal ale napisalo mi to ze vsetko na disku bude vymazane, do akej miery to mam brat vazne?

Uz skusam UBUNTU live DVD, testujem HDD...

Teraz mam zatial 2 moznosti, pripojit externy disk a pokusit sa skopirovat vsetky data, nasledne obnovit system z DVD. - Alebo: obnovit system a dufat ze zmaze len C-cko, dolezite udaje su na D-cku, udajne.

Mozete mi prosim pomoct?

Edit: Upresnim este ze je to notebook Toshiba, OS Windows Vista.

Edit2: prip. je mozne opravit, "odkomprimovat" disk C v UBUNTU live CD?