Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaké je běžné kódování textových souborů v poznámkovém bloku?

Mám několik tisíc textových dokumentů v notepadu a všechny mají kódování ANSI.
Když tvořím nový textový dokument, tak se notepad někdy ptá v jakém kódu ho má uložit,
aby se neztratily některé znaky.
1)Je tedy kódování Unicode lepší a běžnější?
Pokud ano...
2)Jak převést hromadně dokumenty z ANSI do Unicode bez ztráty některých znaků?

1. kodovani unicode umoznuje mit v jednom souboru znaky v ruznych znakovych sadach (napr. češtinu a ruštinu a japonštinu a ...). Znak je uložen pomocí 2 bajtů => 2x větší velikost souboru

2. použij nějaký konverzní nástroj, předpokládám, že otevírat a ukládat jako v notepadu jeden po druhém to dělat nechceš.
Podívej se třeba sem:
konvertory