Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Další (fiktivní?) omezení free Rapidshare?

Mám providerem přidělenou veřejnou IP, v nastavení routeru ji mám uvedenou jako Static IP Adress, WAN IP: xxx.xxx.xxx.xxx. Ověřeno např. zde: verejna-ip-adresa.phtml Adresy vnitřní LAN sítě jsou 192.168.3.xxx.

Na domácí síti není momentálně jiný PC zapnutý, přesto rapidshare píše: Your IP address xxx.xxx.xxx.xxx is already downloading a file. Please wait until the download is completed.

Jak je to možné?

Že by další (nezakládající se na pravdě) obstrukce ze strany free stahování z Rapidu? Nebo že by ta moje IP veřejná nebyla? ::) (což se mi moc nezdá, když ji mám nafest nastavenou v routeru a vidím ji na webech, které zobrazují IP adresy, odkud je přistupováno).

Setkal jsem se s podobnym problemem pri stejnych podminkach. Navic jsem narazil i na soubory, ktere lze stahnout POUZE jako platici uzivatel.

ty soubory, které lze stáhnout jen jako platí uživatel jsou soubory větší než 200MB
A ta hláška, že už stehuješ se mi sem tam ukáže taky - zjistila jsem, že je to tím, když omylem 2x rychle kliknu na download - pak mi to hodí tuto hlášku a další stahování může bát až za 24hod :o(

Mně to tak naskočilo včera odpoledne, kdy jsem hodil dva odkazy (zhruba po 70MB) do USDownloaderu. Při normálním stahování z www stránky to házelo hlášku, že nejsou volné free sloty, tak abych se nemusel starat o kontrolu, přidal jsem linky do USD.. Časem jsem zjistil, že to ukazuje hlášku, že už někdo stahuje.

Free rapid začíná být naprosto nepoužitelný. Zlaté kočičky a pejsci. Jsme zvědav, kdy úlohu rapidu převezmou google docs.

Nakopni mě, jak oscanovat? V routeru vidím domácí PC (DHCP), nic cizího.
Remote management routeru zakázán, přístup do routeru zaheslován.

Myslíš stav, že sice mám jakoby veřejnou IP od providera, ale ta už je nějak upravena, jede na stejnou ještě někdo jiný? ::) Moc tomu nerozumím, ale nějak se mi to nezdá..

Odpojit PC od routeru a zapojit přímo, to není fyzicky (kvůlu kabeláži, nechce se mi PC přenášet) nic jednoduchého. Zkusím za chvíli připojit napřímo noťas.

Jo, myslel jsem přesně tohle. Zkus ten noťas přímo připojit.

Nakopni mě, jak oscanovat?

To je docela zajímavá otázka, já bych zkusil "test na aktiva", na routeru udělat forward na rozsah portů 0-65535 tcp i udp, potom bych scannerem portů zahájil scannování té ip adresy (port-scan)a na cílovém počítači logoval "útok" (třeba fw). Jestli by prošli všechny scanny až na pc, tak bych věděl, že všechny porty jsou aktivní a moje. Já teda nejsem síťař a netuším, jestli se o ip může dělit aktiv i pasiv zároveň. Počkej si na vyjádření nějakého síťaře, jestli tohle není na palici.8-)

Tak to napřímo nepřipojím, krátký kábl :-/ Musel bych půl dne hýbat s nábytkem v kanclu, všechno je vzadu za kompletně propojenými stoly, nemám se tam jak dostat...

Nebude možné to propojení napřímo nahradit zapojením WAN a PC do switche (je pro mě jednodušší si ho donést než stěhovat půlku kanclu) a následným nastavením IP adresy, masky, brány a DNS v PC?

Ono je možný, že tady vytváříme hypotéze a nakonec za to může stejně rapid. mě se to stalo taky, sice už je to dlouho, a stačilo cca půl hoďky a pustil mě. ip mám dynamickou (cca 1x za 3 měsíce) a veřejnou- v routeru detekováno byl taky jen jeden pc.

to už pri free downloade robí pomerne dosť dlhú dobu v určitých hodinách,zrejme je to nejaká reštrikcia zo strany rapidu voči free sťahovačom,obvykle stačí počkať cca 10-15min a download bude dostupný,prítomnosť/vymazanie cookies na to nemá žiadny vplyv,zrejme je to len nejaká preddefinovaná chybová hláška,ktorá je zobrazená v určitých časových intervaloch free sťahovačom a táto hláška nemá nijaký vzťah k nejakej reálnej chybe/problému,je to len preddefinovaný zobrazený text,ktorý sa zobrazí namiesto "trhnite si,momentálne je obsadené..chceš to bez platenia,tak čakaj..." Nepredpokladám nejakú reštrikciu zo strany isp,tí by to skôr blokovali úplne alebo nejako obmedzovali rýchlostne...

Být tebou, ve spolupráci s ISP bych na čas odpojil tvou "krabičku" od napájení a ISP by si měl ověřit, že už nic od tebe nepřijímá. Je totiž docela možné, že na tvé poslední míli sedí "pijavice" s pirátským AP, která si hraje na tvůj koncový bod a takto tě okrádá o konektivitu.